Wyjazd do Twardoszyna

W dniach 9 - 10 listopada uczniowie z klas V i VI SP w Witowie oraz wychowankowie z pozostałych dwóch szkół naszej gminy wyjechali do Twardoszyna na Słowacji w ramach unijnego projektu "Tatry nas łączą 2007-2013". Podczas pierwszego dnia pobytu dzieci brały udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych prowadzonych przez słowackich opiekunów pracujących w przyszkolnym Centrum Wolnego Czasu. Uczniowie podzielili się na kilka grup i uczestniczyli w następujących zajęciach: siatkówka, unihokej, piłka nożna, taniec hip hop i latino, oraz nauka układów tanecznych z pałeczkami mażoretkowymi. Nasza grupa zaprezentowała kolegom ze Słowacji śpiew i taniec góralski. Drugiego dnia uczniowie z Polski i Słowacji pojechali na wycieczkę do Donovaly gdzie obejrzeli bajkową wioskę Habakuky. Organizatorem wyjazdu był Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku we współpracy z szkołą w Twardoszynie. Pobyt na Słowacji był bardzo udany i pełen wrażeń.