Zajęcia profilaktyczne dotyczące higieny życia codziennego i zdrowego odżywiania w 2019 r.

11 marca 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla klas 0 - III. Prowadzone były przez pracownika Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Zakopanem i dotyczyły higieny życia codziennego. 18 marca kolejne zajęcia na temat zdrowego stylu życia dla wszystkich uczniów przeprowadziła pani dietetyczka. Podczas zajęć szczegółowo omówiona została piramida żywienia. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty są dla nich najbardziej szkodliwe oraz że zdrowe odżywianie powinno być połączone z uprawianiem sportu. Zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji oraz jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Teresa Nitka