Teatrzyk kukiełkowy pt. "Baśń o złocistym ptaku" w 2019 r.

„Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka,

nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach.”

29 kwietnia 2019 roku uczniowie klas „0” - IV obejrzeli spektakl teatralny pt. „Baśń o złocistym ptaku”. Teatr lalek został przygotowany i przedstawiony przez aktorów „Teatru Każdej Sztuki”.

Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki uczniowie mogli się przenieść w świat baśni i poznać historię dzielnego księcia, który wyrusza w świat by sprawić radość swojemu ojcu. Młody książę spotka lisa, który za okazaną pomoc i wsparcie obdarza go zaufaniem i przyjaźnią. W spektaklu pojawia się problematyka starości i ułomności, co uwrażliwia młodego widza na ważne aspekty ludzkiej egzystencji. W baśni nie zabrakło również humoru i zabawnych sytuacji, a akcja przykuwała uwagę widzów. Dzięki spektaklowi młodzi widzowie mogli zrozumieć, że być dobrym to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi, oraz świat zwierząt i przyrody.

Teresa Nitka