Wyjazd klasy VI do oczyszczalni ścieków w Zakopanem w 2019 r.

Dnia 10 maja 2019 roku klasa VI w ramach Dni Otwartych udała się do oczyszczalni ścieków Łęgi w Zakopanem.

Najpierw pracownik Spółki Sewik w przystępny i ciekawy sposób przedstawił na czym polega proces oczyszczania ścieków. Następnie uczniowie przeszli ścieżką edukacyjną. Dowiedzieli się jak mogą chronić środowisko naturalne. Następnie pod okiem pracowników szóstoklasiści zapoznali się ze sprzętem, który na co dzień wykorzystuje Spółka Sewik, tj. specjalistyczne samochody, koparki, urządzenia stosowane w eksploatacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Uczniowie bardzo chętnie oglądali, a nawet skorzystali z możliwości przejechania się eksponowanym sprzętem. Na koniec każdy uczestnik otrzymał balon, folder z najważniejszymi informacjami o oczyszczaniu ścieków oraz breloczek. Po zakończonym zwiedzaniu uczniowie wrócili do szkoły.

Anna Gąsienica