VIII Festiwal Szkolnych Projektów.

W dniu 29 maja 2019 roku uczniowie klasy III gimnazjum zaprezentowali swoim młodszym kolegom trzy projekty edukacyjne, których wykonanie było obowiązkiem gimnazjalistów kończących edukację na tym etapie.

Kolejno przedstawione zostały projekty o tytułach:

"Szkodliwy wpływ alkoholu, nikotyny i narkotyków na organizm" - oprócz prezentacji multimedialnej uczniowie wykonali plakat dotyczący „nowego” uzależnienia, jakim jest nomofobia (uzależnienie od telefonu komórkowego) oraz rozdali zebranym ulotki zawierające numery telefonów zaufania.

"O wartości kultury hip-hopowej" - krótka prezentacja z informacjami o muzyce, wykonawcach, stroju i sposobach wyrażania siebie poprzez hip-hop.

"Ważny temat - ekologia" - uczniowie zaprezentowali ciekawy pokaz przybliżający problematykę ekologiczną, wykonali plakat, do prezentacji włączyli film animowany podkreślający rolę segregacji śmieci. Elementem aktywizującym widownię była możliwość posegregowania przygotowanych wcześniej śmieci do trzech worków: niebieskiego, żółtego i zielonego. Uczestnicy zabawy wyposażeni zostali w rękawiczki jednorazowe. Dwie „modelki” z klasy szóstej zaprezentowały stroje wykonane z „odpadów” foliowych, plastikowych i kartonu.

Sympatycznym i smakowitym zakończeniem pokazu było poczęstowanie jury i zgromadzonych wspaniałymi ekologicznymi produktami z Podhala - oscypkami, bundzem, korborcami i bryndzą.

Wszystkie projekty zostały zaakceptowane i ocenione pozytywnie.

Anna Rejewska