Ślubowanie uczniów klasy pierwszej w 2019 r.

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Witowie są już pełnoprawnymi uczniami. 6 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

Zanim pierwszoklasiści dołączyli do grona naszych uczniów - deklamowali wiersze i śpiewali piosenki, świadczące o tym, że są już uczniami. Najważniejszym punktem uroczystości było jednak pasowanie. Pan Dyrektor dużym ołówkiem pasował wszystkich pierwszaków na uczniów. Po uroczystości wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Od dzisiaj pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki.

Teresa Nitka