Zabawa andrzejkowa w 2019 r.

"Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży."

"Śnieg na Andrzeja, dla zboża zła nadzieja".

"Na świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja".

"Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima".

Czwartek (28 listopada) w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Klasy IV - VIII bawiły się na zabawie andrzejkowej. Dyskotekę prowadził DJ Paweł.

Podczas zabawy chętni do poznania swojej przyszłości brali udział w różnych wróżbach. Wspólna zabawa sprawiła nam wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Teresa Nitka