XIV Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych

W dniu 24 listopada 2011 w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XIV Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Uroczystość rozpoczęto wręczeniem stypendiów naukowych uczniom szkół podstawowych, gimnazjum, liceum oraz studentów za rok 2010/2011.
Korzystając z okazji dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturowych Gminy Kościelisko złożyli na ręce Wójta Gminy - Bohdana Pitonia serdeczne podziękowania i gratulacje z okazji otrzymania nagrody Ministra Edukacji Narodowej.
Występy rozpoczęła grupa dzieci 0 - III SP  z Kościeliska prezentując, poza konkursem, śpiew i taniec góralski. Następnie każdy z zespołów (Witów, Dzianisz, Kościelisko) zaprezentował krótką scenkę rodzajową prezentującą tradycje, życie codzienne i zabawy górali. Jury bacznie przyglądało się młodym aktorom surowo oceniając elementy stroju góralskiego dostosowanego do okazji, gwarę oraz śpiew i taniec góralski.
Po występach jury udało się do sali obrad gdzie przekazali opiekunom i instruktorom zespołów cenne wskazówki. Młodzież po poczęstunku uczestniczyła w zabawie andrzejkowej przy muzyce góralskiej.