Dzień Patrona Szkoły ks. Leona Musielaka (24.03.2010)

Obchody tegorocznego Dnia Patrona rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 9:00. Następnie na czele z pocztem sztandarowym przeszliśmy do szkoły. Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w budynku szkoły, pani dyrektor ogłosiła wyniki konkursu plastycznego. Ksiądz proboszcz Krzysztof Pilarz rozdał nagrody uczestnikom konkursu, który dotyczył roku kapłańskiego. Odczytano też najlepsze prace konkursu literackiego: list do księdza Leona Patrycji Stanek i wywiad z księdzem Musielakiem Marii Frączek. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą osobie naszego patrona, którą przygotował pan Kamil Uznański z pomocą najmłodszych członków naszej szkolnej społeczności. Odbył się również międzyklasowy konkurs, w którym uczniowie wykazywali się znajomością faktów z życia i działalności naszego patrona. Turniej okazał się trudny do rozstrzygnięcia, gdyż poziom wiedzy członków wszystkich drużyn był bardzo wysoki.

Tak wyjątkowo przeżyty dzień wzbogacił zasób wiadomości dotyczących ks. Leona Musielaka. Powinniśmy być dumni, że naszym patronem jest tak zacny kaznodzieja, patriota, ojciec i nauczyciel młodzieży, niezłomny obrońca prawdy historycznej.

ix6u7027

fot. A. Szeliga