Konkurs recytatorski "Niektórzy lubią poezję" dla uczniów kl. IV - VI SP i gimnazjalistów w 2017 r.

„Niektórzy lubią poezję

Niektórzy-

czyli nie wszyscy.

Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.

Nie licząc szkół, gdzie się musi,

i samych poetów,

będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.”

20 lutego 2017 roku w zakopiańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” odbył się po raz jedenasty konkurs recytatorski pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas IV - VI SP oraz gimnazjaliści.

Recytatorzy prezentowali utwory polskich poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Wawiłow, K. I. Gałczyńskiego i wielu innych.

Jury doceniło wysoki poziom recytacji i przyznało wyróżnienia oraz nagrody dla najlepszych deklamatorów.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów klasy IV i dwoje z nich otrzymało równorzędne nagrody za recytację przygotowanych przez siebie utworów: Izabela Krupa za wiersz J. Papuzińskiej  „Pytania” i Michał Czuj za „Żołądek” J. Brzechwy.