Wycieczka kl. V SP na Kalatówki w 2017 r.

Po raz kolejny Zespół Szkół w Witowie miał ogromną przyjemność podjąć współpracę z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Tym razem, uczniowie klasy V SP wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez TPN w ramach programu "Bliżej Tatr". Wycieczka odbyła się 12 kwietnia 2017 roku a jej punktem docelowym była Polana Kalatówki. Wycieczka rozpoczęła się w Kuźnicach gdzie uczniowie zwiedzili wystawę Antoniego Kocyana obfitującą w różne gatunki ptaków i ssaków zamieszkujących Tatry. Następnym punktem wycieczki był klasztor sióstr Albertynek - tam uczniowie obejrzeli pustelnię św. brata Alberta. Pani przewodnik przybliżyła uczniom postać św. brata Alberta opowiadając o jego działaniach i filozofii życia, następnie udaliśmy się na chwile zadumy do kaplicy. Punkt docelowy - Polana Kalatówki przywitał nas przebłyskami słońca - po przerwie na posiłek i wykonanie zadanych ćwiczeń udaliśmy się w drogę powrotną bogatsi o mile spędzony czas oraz mnóstwo informacji na temat historii, flory i fauny Tatr.