VI Festiwal Szkolnych Projektów Edukacyjnych.

W tym roku prezentację do Szkolnego Festiwalu Projektów przygotowała tylko jedna grupa z klasy III gimnazjum. Uczniowie pod opieką pani Reginy Mrowcy-Kenar zrealizowali projekt - „Jak żyło się w naszej wsi 100 lat temu?”. We wtorek 6 czerwca grupa młodzieży zaprezentowała przygotowywany przez cały rok projekt. Bogaty materiał ilustracyjny w postaci autentycznych zdjęć z początku ubiegłego stulecia, informacje o obrzędowości, góralskich tradycjach, zielarstwie, pasterstwie, potrawach i wyposażeniu dawnych chałup to efekt pracy uczniów. Oprócz prezentacji multimedialnej zebrani mieli okazję przyglądnąć się starym sprzętom gospodarskim czy pasterskim: warculi, zgrzebłom, obońkom itp. Obecność rekwizytów ożywiła i wzbogaciła prezentację. Działania grupy zostały pozytywnie ocenione.