XL Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w eliminacjach powiatowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały rozegrane w dniu 23 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem.

Turniej składał się z 4 konkurencji:

• test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym,
  • test dotyczący zachowania na skrzyżowaniach,
  • rowerowy tor przeszkód
  • udzielanie pierwszej pomocy.

W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 12 drużyn a reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Magdalena Palenica,
  • Magdalena Chrobak,
  • Karol Watycha
  • Kamil Leksander

zajęła I miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kamil Leksander.

W kategorii szkół gimnazjalnych startowało 9 zespołów a reprezentanci gimnazjum w składzie:

• Kacper Gach,
  • Piotr Długopolski,
  • Jan Szwab

zajęli II miejsce.

Tym samym drużyna szkoły podstawowej  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który został przeprowadzony w dniu 12 maja w Mikluszowicach (pow. bocheński).

W finale wojewódzkim wzięło udział 22 szkoły podstawowe i 21 gimnazjów. Na tym etapie dodatkową konkurencję stanowił przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęliśmy 7 miejsce.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do turnieju byli: Ewa Boczoń - pierwsza pomoc, Andrzej Boczoń - przepisy ruchu drogowego, tor przeszkód.