Wycieczka oddziału "0" do Doliny Chochołowskiej w 2017 r.

17 października 2017 roku uczniowie oddziału ''0" z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Doliny Chochołowskiej. Tego dnia pogoda dopisała i mali turyści już o 7.45 udali się „kolejką turystyczną” na przejażdżkę do największej i najdłuższej doliny w Tatrach Zachodnich. Z okien kolejki obserwowały najpierw krajobraz Witowa, a później podziwiały widok lasów świerkowych oraz bielejących wśród nich turni. Po dotarciu na Polanę Huciska maluchy z zapałem ruszyły w kierunku Siwej Polany, gdzie przewidziany był zasłużony odpoczynek i poczęstunek. Podczas drogi piechurzy mijali góralskie szałasy, z których miejscowi górale zapraszali do skosztowania wędzonych oscypków i żętycy. Szkoda tylko, że nie udało nam się zobaczyć prowadzonego tu kulturowego wypasu owiec, z którego słynie Dolina Chochołowska. Tego dnia owiec nie było. Po dotarciu na Siwą Polanę maluchy z przyjemnością pałaszowały pieczoną przy ognisku kiełbasę, by następnie bawić się na świeżym powietrzu w gronie rówieśników i niestrudzonych mam. Śmiechu nie było końca, gdy mamusie biegały za swoimi pociechami uczestnicząc w zabawie w „berka”, a później grały w „zbijanego”.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.