Wyjazd do nowotarskiego MOK-u na spektakle Teatru ARTENES w 2017 r.

„Szczęście można znaleźć tam, gdzie ludzi zadowala drobiazg, bo kochają i są kochani.”

„Zrozumiałem, że istnieją ludzie, w których towarzystwie człowiek czuje się lepiej, wszystko, co gorzkie przemija, a świat rozpromienia słońce.”

– Hans Christian Andersen

        W dniu 30 października 2017 roku uczniowie klas I - III SP odbyli wycieczkę do Nowego Targu. W Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeli przedstawienie pt. „Opowieści z naszego dzieciństwa” w wykonaniu aktorów teatru ARTENES z Wrocławia. Narratorem był Ole Zmruż Oczko, który opowiadał dzieciom różne baśnie. Uczniowie mogli zobaczyć: "Świniopasa", "Krzesiwo" i "Szczęśliwą rodzinę". W spektaklu wykorzystano również piosenki, które uatrakcyjniły przedstawienie. Każda z baśni niesie morał, naukę aktualną i dziś, która na pewno pozostanie w naszych myślach. Czekamy na kolejne propozycje sztuk teatralnych, chętnie je obejrzymy.

Klasy IV i V tego samego dnia obejrzały spektakl pod tytułem „Skąd nasz ród”. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie dzieje powstania naszego państwa. Dzięki pięknej scenografii i doskonałej grze aktorów z łatwością udało się przenieść w jakże odległe czasy.

"Opowieści Wielkiej Księgi" to tytuł spektaklu, na który zaproszeni zostaliśmy w dniu 30 października przez teatr Artenes z Wrocławia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum mieli okazję przypomnieć sobie wybrane fragmenty Biblii - od stworzenia świata i pierwszych ludzi, poprzez potop, dramat Kaina i Abla, Hioba, psalmy Dawida - po Apokalipsę św. Jana. Ciekawe rozwiązania techniczne, scenografia spektaklu i rekwizyty sprawiły, że został on dobrze przyjęty przez młodzież.

 

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wyjazd do nowotarskiego MOK-u na spektakle Teatru ARTENES w 2017 r.