Wycieczka klasy V SP do Morskiego Oka w 2017 r.

Jak co roku pod koniec wydajnego i intensywnego roku szkolnego, klasa V SP wraz ze swoją wychowawczynią p. Agatą Szeligą udała się na wycieczkę górską. Tym razem kierunkiem obranym przez młodzież było Morskie Oko.

Wczesnym rankiem 8 czerwca 2017 roku zebraliśmy się pod budynkiem szkoły by busem przemieścić się na Polanę Palenicę i stamtąd pod czujnym okiem przewodnika p. Andrzeja Boczonia zmierzyć się z 9 kilometrową trasą w jedną stronę.

Uczniowie dzielnie radzili sobie z podejściem, podśpiewując radośnie i przyswajając wiedzę na temat flory i fauny Tatr zawartą w ciekawych opowieściach naszego przewodnika.

Nasz trud został zwieńczony majestatycznymi widokami Mnicha, Mięguszowieckich Szczytów czy Żabiej Turni, szczytów dumnie stojących nad malowniczym Morskim Okiem. W schronisku spędziliśmy około godziny odpoczywając i posilając się by zebrać siły na drogę powrotną.

Uczniowie pomimo zmęczenia wyrazili zachwyt udaną wycieczką i już zaczęli planować podbój kolejnych tras górskich w nadchodzącym roku szkolnym.