Zakończenie akcji "Wakacje bez ryzyka"

Po raz kolejny Gminna Komisja ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym zorganizowała akcję "Wakacje bez ryzyka", która trwała od 28 VI 2010 r. do 21 VII 2010 r. Młodzież z całej gminy mogła skorzystać z licznych przygotowanych dla niej atrakcji. Uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczyli w zajęciach na basenie w zakopiańskim AQUAPARK, gdzie oprócz doskonalenia umiejętności pływania mogli również korzystać z jacuzzi oraz zjeżdżalni wodnych. Równie dużym powodzeniem cieszyły się gry i zabawy organizowane na Orliku w Kościelisku. Dzieci grały w piłkę nożną, siatkówkę, tenis, badminton oraz w koszykówkę. W czasie trwania akcji zorganizowano również dwie wycieczki górskie - do Morskiego Oka i na Wielki Kopieniec, w których jako przewodnik tatrzański towarzyszył uczniom p. Andrzej Boczoń. Największą atrakcją całej akcji były wycieczki wyjazdowe do kopalni soli w Wieliczce oraz do wioski indiańskiej w Szczyrzycu. W czasie pobytu w wiosce indiańskiej grupa dzieci poznała zwyczaje, gry i zabawy Indian Ameryki Północnej. Uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali amulety indiańskie, mogli również sprawdzić swoje umiejętności łucznicze. W czasie trwania akcji opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Anna Gąsienica, p. Marta Osadzińska i p. Hanna Zych-Piczura.