XI Dzień Patrona Szkoły.

Kolejny raz obchodziliśmy uroczystość Dnia Patrona naszej Szkoły. W tym roku zorganizowana ona została we wtorek 27 marca 2018 roku.

Pierwszym punktem przewidzianego programu było rozdanie nagród w konkursie plastycznym dotyczącym Patrona, czyli księdza Leona Musielaka. Najlepsze prace zostały wyeksponowane w formie wystawy.

WYNIKI:

• Zofia Krupa kl. I SP
  • Anna Niźnik kl. IV SP
  • Ewelina Cebulska kl. II gim.

• Sebastian Sieczka kl. II SP
  • Wiktoria Pawlikowska kl. V SP
  • Martyna Wróbel kl. II gim.

• Ewelina Lasak kl. III SP
  • Alicja Cebulska kl. VI SP
  • Danuta Orszulak kl. II gim.

Wyróżnienia:

• Maria Szpunar kl. „0”
  • Wiktoria Ratułowska kl. II SP
  • Antonina Watycha kl. III SP
  • Oskar ogórek kl. IV SP
  • Patrycja Cebulska kl. V SP
  • Julia Granat kl. VI SP
  • Jan Kobiela kl. VI SP
  • Julia Kowalczyk kl. II gim.

Zebrana w szkole młodzież obejrzała także ciekawą prezentację multimedialną poświęconą życiu i działalności księdza Musielaka, przygotowaną przez panią Martę Osadzińską. Do prezentacji włączony został fragment przedstawienia sprzed ponad dziesięciu lat, związany z dniem nadania imienia naszej szkole. Inscenizację tę zrealizowała wtedy pani Hanna Zych-Piczura.

Prezentacja

Po bardziej oficjalnej części uroczystości wszyscy wychowawcy wraz z uczniami otrzymali zadania do realizacji, oczywiście związane z postacią Patrona. Najmłodsze dzieci układały puzzle i rozsypanki, poznawały biografię księdza Leona, a potem już wspólnie ze starszymi kolegami, rozwiązywały rebusy, bardzo pomysłowo narysowane przez uczniów klas IV - VI. Młodzież najstarszych klas, czyli  kl. VII SP oraz gimnazjum przygotowała krzyżówki - niespodzianki dla kolegów z rywalizujących ze sobą grup. Część haseł z konieczności powtarzała się, natomiast w każdym z oddziałów pojawiły się ambitne, trudne pytania, świadczące o  zaangażowaniu i pomysłowości ich twórców. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom wiedza o naszym Patronie została przypomniana i utrwalona.