XI Dzień Patrona Szkoły.

        Kolejny raz obchodziliśmy uroczystość Dnia Patrona naszej Szkoły. W tym roku zorganizowana ona została we wtorek 27 marca 2018 roku.

Pierwszym punktem przewidzianego programu było rozdanie nagród w konkursie plastycznym dotyczącym Patrona, czyli księdza Leona Musielaka. Najlepsze prace zostały wyeksponowane w formie wystawy. 

WYNIKI:

I miejsce

 • Zofia Krupa kl. I SP
 • Anna Niźnik kl. IV SP
 • Ewelina Cebulska kl. II gim.

II miejsce

 • Sebastian Sieczka kl. II SP
 • Wiktoria Pawlikowska kl. V SP
 • Martyna Wróbel kl. II gim.

III miejsce

 • Ewelina Lasak kl. III SP
 • Alicja Cebulska kl. VI SP
 • Danuta Orszulak kl. II gim.

Wyróżnienia:

 • Maria Szpunar kl. „0”
 • Wiktoria Ratułowska kl. II SP
 • Antonina Watycha kl. III SP
 • Oskar ogórek kl. IV SP
 • Patrycja Cebulska kl. V SP
 • Julia Granat kl. VI SP
 • Jan Kobiela kl. VI SP
 • Julia Kowalczyk kl. II gim.

Zebrana w szkole młodzież obejrzała także ciekawą prezentację multimedialną poświęconą życiu i działalności księdza Musielaka, przygotowaną przez panią Martę Osadzińską. Do prezentacji włączony został fragment przedstawienia sprzed ponad dziesięciu lat, związany z dniem nadania imienia naszej szkole. Inscenizację tę zrealizowała wtedy pani Hanna Zych-Piczura.

Prezentacja

Po bardziej oficjalnej części uroczystości wszyscy wychowawcy wraz z uczniami otrzymali zadania do realizacji, oczywiście związane z postacią Patrona. Najmłodsze dzieci układały puzzle i rozsypanki, poznawały biografię księdza Leona, a potem już wspólnie ze starszymi kolegami, rozwiązywały rebusy, bardzo pomysłowo narysowane przez uczniów klas IV - VI. Młodzież najstarszych klas, czyli  kl. VII SP oraz gimnazjum przygotowała krzyżówki - niespodzianki dla kolegów z rywalizujących ze sobą grup. Część haseł z konieczności powtarzała się, natomiast w każdym z oddziałów pojawiły się ambitne, trudne pytania, świadczące o  zaangażowaniu i pomysłowości ich twórców. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom wiedza o naszym Patronie została przypomniana i utrwalona.

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności XI Dzień Patrona Szkoły.