Wizyta przedszkolaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie w 2018 r.

W dniu 16 maja 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią wybrały się na wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie. W trakcie spotkania ze strażakami dzieci poznały ciekawostki związane z pracą strażaków oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Utrwaliły numery alarmowe, dowiedziały się jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, ich wyposażenie oraz włączone specjalnie na tę okazję sygnały świetlne i dźwiękowe. Przez chwilę uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełmy strażackie.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami wytrwałości w pracy.

Wizyta w remizie OSP w Witowie na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.