Kolonia letnia w Kobylnicy w 2018 r.

        Po raz trzynasty uczniowie naszej szkoły mieli okazję wypoczywać nad polskim morzem w zaprzyjaźnionej Gminie Kobylnica w dniach od 26 czerwca do 9 lipca 2018 roku. Pobyt na kolonii obfitował w liczne i rozmaite atrakcje. Uczniowie i ich opiekunowie mieszkali w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, mieli do swej dyspozycji ogromną halę sportową, z której chętnie korzystali.

Organizatorzy umożliwili uczestnikom kolonii wyjazdy do Ustki na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników z WOPR-u mogli oni zażywać morskich kąpieli. Największą atrakcją dla piątoklasistów z Podhala był rejs okrętem pirackim "Unicus". Dzieci zwiedziły również skansen w Swołowie, zagrodę śledziową w Starkowie i pasiekę w Krzemienicy.

Sporą atrakcją okazała się być wycieczka rowerowa zorganizowana przez wypożyczalnie rowerów "Zdrowe koła".  Podczas wycieczki dzieci odwiedziły Latarnię Morską Czołpino, posmakowały pysznych kanapek ze świeżo wędzoną rybą oraz odbyły spacer po plaży. Aktywny wypoczynek na dwóch kołach wszystkim bardzo się spodobał.

Czas umilił nam także spacer po parku linowym „Leśny kot” oraz wizyta w mini zoo w słynnej Dolinie Charlotty. Wśród zwierząt rozmieszczone były postacie ze znanych wszystkim bajek, np: Pinokio, Królewna Śnieżka, Rybak i złota rybka, Czerwony Kapturek, Kot w butach oraz Jaś i Małgosia.

Sporo czasu spędziliśmy również w Słupsku. Pan przewodnik oprowadziła nas po zabytkowym ratuszu miejskim. Budowla ta została wzniesiona w 1901 roku w stylu neogotyckim i do dziś służy władzom miejskim jako miejsce pracy. Zobaczyliśmy również Zamek Książąt Pomorskich, fragmenty dawnych murów miejskich oraz średniowiecznych bram (Brama Młyńska i Nowa Brama), basztę czarownic i gotyckie kościoły (Kościół Św. Jacka i Kościół Mariacki z krzywą wieżą). Dużą atrakcją dla dzieci była również wizyta na strzelnicy oraz w Wojewódzkim Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i jeździli po miasteczku ruchu drogowego po specjalnie przygotowanych uliczkach z skrzyżowaniami, rondem, przejazdem kolejowym i sygnalizacją świetlną.

Zdecydowanie „gwoździem programu” tegorocznej kolonii był wyjazd do Gdyni. Uczniowie mogli podziwiać wspaniały niszczyciel „Błyskawica” przycumowany w gdyńskim porcie. Okręt ten walczył podczas II wojny światowej, dziś pełni funkcję muzeum. Uczestnicy kolonii zwiedzili dawny statek szkoleniowy „Dar Pomorza”. Oprócz typowo „morskich” atrakcji Gdynia miała do zaoferowania również czysto „naukowe” przeżycia. Centrum Nauki Experyment w Gdyni to świetne miejsce gdzie dzieciaki bawiąc się uczyły się praw fizyki, udzielania pierwszej pomocy, poznawały liczne ciekawostki z dziedziny nauk przyrodniczych. W Centrum można było m.in. „ugryźć dźwięk”!

Kolejną atrakcją w programie kolonii była wizyta w parku trampolin. Rewelacja!!! Nikt się nie nudził. Wszyscy skakali; do basenu z gąbkami, na małych i dużych trampolinach, na specjalne podesty. Po godzinie skakania wszyscy byli zdrowo zmęczeni, ale i bardzo radośni.

Specjalnie dla naszych dzieci do Kobylnicy przybył „Czekoladowy Autobus” gdzie uczniowie mogli wytworzyć własne czekoladki a następnie ze smakiem je zjeść.

Ostatniego dnia pobytu, w niedzielę rozstrzygnięto trzy konkursy:

  • na najlepszy pokój
  • plastyczny
  • wiedzy o Gminie Kobylnica

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i drobnymi gadżetami.

Pomimo zmiennej pogody pobyt nad Morzem Bałtyckim był bardzo udany. Humory dopisywały, posiłki były pyszne, a wrażenia niezapomniane:)

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Kolonia letnia w Kobylnicy w 2018 r.