Żywa lekcja przyrody dla uczniów klasy III SP w TPN w 2018 r.

        W środę 12 września 2018 roku klasa III SP wzięła udział w lekcji przyrody na żywo. Zajęcia prowadziła pani Alina Sidor pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o drzewach iglastych i liściastych występujących na Podhalu. Później pracowali w grupach. Ich zadaniem było dopasowanie liści i owoców do poznanych drzew. Następnie odbyły się zajęcia w terenie. Zadaniem dzieci było odszukanie pięciu poznanych drzew liściastych i rozpoznawanie po igłach i szyszkach rosnących drzew iglastych. Na zakończenie uczniowie nauczyli się, w jaki sposób zmierzyć wysokość drzewa bez ścięcia go. Około 12.00 wróciliśmy do szkoły. Zajęcia na żywo bardzo nam się podobały i chętnie weźmiemy udział w kolejnych.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Żywa lekcja przyrody dla uczniów klasy III SP w TPN w 2018 r.