Wycieczka kl. V SP na Kalatówki w ramach akcji "Bliżej Tatr" w 2018 r.

W dniu 15 października 2018 roku uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę górską w ramach programu „Bliżej Tatr”.

Nasza eskapada rozpoczęła się pod pomnikiem „Rozstrzelany Prometeusz” (autorstwa W. Hasiora) w Kuźnicach. Następnie przeszliśmy do zabudowań dawnego dworu w Kuźnicach (spichlerz, wozownia), którego historię opowiedział nasz przewodnik p. Tomasz Zając. Mozolna wędrówka w kierunku Kalatówek na chwilę przerwana została wizytą w klasztorze Zgromadzenia Albertynek, gdzie poznaliśmy dzieje założyciela zakonu św. Brata Alberta. Następnie, po osiągnięciu Polany na Kalatówkach weszliśmy do schroniska a w nim uczniowie skrupulatnie wypełnili zeszyt z testem dotyczącym Tatr.

Piękna pogoda sprawiła, że nasz wysiłek poszedł w zapomnienie bo widoki wynagrodziły nam nasz trud.

Ewa Boczoń