Dzień Edukacji Narodowej w 2018 r.

 „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

(B. Conklin)

        Dnia 18 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas V - VII oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Młodzi artyści ten wyjątkowy dzień uświetnili piosenkami, życzeniami oraz humorystycznymi scenkami z życia szkoły. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzien­ny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o do­bro wychowanków. Po występie uczniowie wręczyli nauczy­cie­lom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane słodkie kwia­tuszki.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Edukacji Narodowej w 2018 r.