"Tropy i ślady" - żywa lekcja przyrody w TPN dla klasy II SP w 2018 r.

        Dnia 25 października 2018 roku klasa II udała się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN na zajęcia pt. „Tropy i ślady”. Tematyka lekcji obejmowała wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących Tatry.

Uczniowie obejrzeli sale wystawowe przedstawiające sceny z życia lasu i łąki. Następnie uczyli się o zwyczajach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach niektórych przedstawicieli tatrzańskiej fauny. Wypełniali ćwiczenia i rozpoznawali tropy i ślady pozostawiane przez zwierzęta. Mogli sami w glinie odcisnąć trop wybranego czworonoga.

Mieli również okazję pracować z mapą, szukając skarbów ukrytych w pobliskim ogrodzie.

Dopełnieniem atrakcyjnych zajęć był pobyt w „Sali Odkryć”, gdzie dzieci mogły korzystać z różnych form poszerzania i zdobywania wiedzy przyrodniczej, spróbować własnych sił na turniach „zamieniając” się w kozicę lub w lesie „stając się” rączym jeleniem.

Hanna Zych - Piczura

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności "Tropy i ślady" - żywa lekcja przyrody w TPN dla klasy II SP w 2018 r.