Konkurs "Mój własny, piękny różaniec" i wizyta duszpasterska biskupa Jana Zająca w naszej szkole w 2018 r.

          W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Witowie wzięli udział w konkursie „Mój własny, piękny różaniec”, zorganizowanym przez Szkołę oraz Parafię. Tematem konkursu był różaniec wykonany dowolną techniką, indywidualnie bądź rodzinnie. Celem konkursu było zaangażowanie jak najliczniejszej grupy dzieci i ich rodzin oraz głębsze przeżywanie modlitwy różańcowej w Kościele, a także w naszych domach. Dzieci wykorzystały najróżniejsze metody, materiały do wykonania swoich prac. Wykazały się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Do oceny prac została powołana komisja składająca się z wychowawców klas oraz nauczyciela plastyki. Spośród ponad 60 prac, wybrano 8 najlepszych. Oto zwycięzcy:

  • I miejsce:         Jakub Komperda kl. I; Szymon Komperda kl. V
  • II miejsce:        Amelia Magulska kl. II; Martyna Truchan kl. V
  • III miejsce:       Jan Krupa kl. II, Anna Szczechowicz kl.”0”
  • Wyróżnienie:   Ewelina Lasak kl. IV; Mari Carmen Martinez kl. VI

Wszystkie prace znalazły się na gazetce szkolnej, gdzie można było je oglądać i podziwiać. Następnie zostały wywieszone w kościele, aby mieszkańcy wsi także mogli zobaczyć te piękne i bardzo oryginalne pomysły dzieci na wykonanie różańca.

Dyplomy oraz nagrody dla 8 zwycięzców zostały wręczone przez Jego Ekscelencję ks. Biskupa Jana Zająca w dniu 29 października 2018 roku. Ksiądz Biskup zaszczycił nas w tym dniu swoją obecnością, podczas odbywającej się w Parafii Witów – wizytacji kanonicznej.

ks. Jan Lis

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Konkurs "Mój własny, piękny różaniec" i wizyta duszpasterska biskupa Jana Zająca w naszej szkole w 2018 r.