Światowy Dzień Pluszowego Misia i pasowanie pierwszoklasitów na czytelników biblioteki szkolnej w 2018 r.

        W tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zbiegły się z uroczystym pasowaniem uczniów klasy pierwszej na czytelników naszej biblioteki.

Już w listopadzie uczniowie najmłodszej klasy, spośród których wielu potrafi czytać proste i bardziej rozbudowane teksty, stali się oficjalnie członkami czytającej społeczności szkolnej.

Wnętrze biblioteki powitało ich niezwykłym wystrojem – półkami pełnymi pluszowych misiów, ilustracjami i pracami starszych kolegów, książeczkami i licznymi przedmiotami związanymi z niedźwiedziami. Po krótkim wstępie przybliżającym historię powstania tej zabawki (mającej w tym roku 116 lat), uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru dla najmłodszych.

Każdy z uczniów otrzymał swoją imienna kartę czytelnika i mógł wypożyczyć książkę, zgodnie z zainteresowaniami. Oczywiście pani Renata Górak – wychowawczyni udzielała rad i wskazówek, znając umiejętności swoich uczniów.

Po złożeniu uroczystej przysięgi, której dzieci zobowiązały się dbać o wypożyczone książki (przysięgę przyjęła Sowa – pluszowa mieszkanka biblioteki), przyszła kolej na pamiątkowe dyplomy i piękne zakładki wykonane starannie przez uczniów klasy III SP, pod okiem wychowawczyni, pani Elżbiety Lis-Chrapkiewicz. Zakładki miały kształt niedźwiadków, którym nowi właściciele przyklejali 'ruchome' plastikowe oczka.

Lekcję biblioteczną zakończył mały poczęstunek żelkami w kształcie misiów.

Anna Rejewska

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Światowy Dzień Pluszowego Misia i pasowanie pierwszoklasitów na czytelników biblioteki szkolnej w 2018 r.