Wyjazd uczniów kl. III i IV SP do kina na seans pt. "Mia i biały lew" w 2019 r.

Dnia 18 marca 2019 roku klasy III i IV SP udały się w podróż do Afryki:) Niestety tylko za sprawą magii kina. Dzieciaki miło spędziły przedpołudnie oglądając film pt. „Mia i biały lew” w zakopiańskim kinie Giewont. Niesamowita historia Mii, która zaprzyjaźniła się z białym lwem Charliem, wszystkich wzruszyła. Film niósł ze sobą bardzo ważne przesłanie dotyczące ochrony przyrody. Lwów żyjących na wolności w Afryce jest coraz mniej, są zabijane przez kłusowników. Te piękne zwierzęta hodowane są na specjalnych farmach, część z tych zwierząt trafia do ogrodów zoologicznych, ale część sprzedawana jest ludziom, którzy organizują polowania na lwy dla bogatych turystów, którzy koniecznie chcą własnoręcznie zabić „króla dżungli” i zdobyć cenne trofeum. Jeśli proceder ten będzie trwał nadal za 20 lat dumne lwy staną się tylko wspomnieniem, kolejnym gatunkiem, który zniknie z naszej planety za sprawą człowieka.

Po seansie dzieciaki wraz z wychowawczyniami udały się do cukierni by skosztować pysznych ciastek.

Marta Osadzińska