Aktualności

Jarmark Świąteczny w Kościelisku w 2019 r.

        W piątek, 6 grudnia ruszył Jarmark Świąteczny w Kościelisku. Główną atrakcją piątkowego popołudnia było ubierania choinki oraz spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował każde dziecko słodkim upominkiem. W dniu, 7 grudnia na scenie plenerowej wystąpiły zespoły regionalne: ''Mali Witowianie", ''Mali Dzianiszanie", ''Polaniorki", oraz zespoły z Litwy. Drugi dzień zakończył się koncertem kolęd Jana Karpiela Bułecki. Ostatniego dnia koncertowały dzieci z Fabryki Talentów oraz Martyna Kasprzycka i Marcin Leśniak. Występ zespołu góralskiego "Polany" zakończył trzydniowy Jarmark Świąteczny w Kościelisku.

Dodatkową atrakcją tego wydarzenia były stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za ogromny wkład jaki włożyli w przygotowanie wspaniałych i oryginalnych ozdób świątecznych.

Renata Górak

Galeria zdjęć

Mikołajkowe paczki dla dzieci z zakopiańskiego domu dziecka w 2019 r.

        W dniu 6 grudnia 2019 roku uczennice klasy VIII, Magdalena Chrobak i Anna Bzdyk pod opieką pani Kamili Matei odwiedziły Dom Dziecka w Zakopanem. W tym wyjątkowym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Paczka od Mikołaja”.

Przy serdecznym wsparciu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, obsługi administracyjnej, uczniów i rodziców udało się przygotować paczki mikołajkowe.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali dzieci z Domu Dziecka słodyczami, owocami, świątecznymi kubkami, przyborami szkolnymi oraz ozdobami choinkowymi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i życzliwą pomoc.

Kamila Mateja

Święty Mikołaj z wizytą u najmłodszych uczniów naszej szkoły w 2019 r.

„Jeśli święty Mikołaj lodu nie roztopi, długo będą w ręce chuchać chłopi”.

„Na Mikołaja porzuć wóz i zaprzęż sanie.”

„Gdy śnieg pada mówią, że święty Mikołaj brodą trzęsie”.

 

        6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą Mikołaja, jak i świątecznego wystroju klas. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, na koniec obdarowały Go laurkami i ciasteczkami.

Teresa Nitka

Mikołajki klas IV - VII SP w 2019 r.

         Wszystkie dzieci wiedzą, że 6 grudnia to święto Mikołaja, świętego, którego pokochali wszyscy, bez wyjątku, gdyż roznosi on prezenty. Uczniowie klas V i VI otrzymali od Mikołaja nieoczekiwany prezent w postaci wizyty na Termach Chochołowskich. Juz przed 8:00 dzieciaki zawitały na termy gdzie mogły do woli korzystać z wszelakich atrakcji wodnych - jaccuzi, zjeżdżalni dużych i małych, basenów  itp. Na dzieci czekały i inne niespodzianki, na baseny zawitał Św. Mikołaj, który rozdawał słodycze. Uczniowie klasy VI SP świętowali również Mikołajki w klasowym zaciszu obdarowując się upominkami. Natomiast klasa V po wodnych atrakcjach udała się do zakopiańskiego kina "Sokół" na seans filmowy pt. "Kraina Lodu II". Do kina udali się również uczniowie klas IV i VII wraz ze swoimi wychowawczyniami. Disneyowski film "KrainaLodu II" to ciąg dalszy widowiskjowych przygód Elsy i Anny, które dzięki siostrzanej więzi pokonują wszelkie przeciwności losu i ratują królestwo Arendelle od niechybnej zguby.

Marta Osadzińska

Galeria zdjęć

Mikołajki klasy VIII SP w 2019 r.

        Z racji ostatniego roku w SP w Witowie i ostatnich wspólnych Mikołajek klasa VIII postanowiła świętować ten cudowny dzień na bogato (5 grudnia 2019 r.). Po pierwszych 3 lekcjach spotkała nas pierwsza przyjemność tego dnia czyli spotkanie z koleżanką Izą, która niestety ze względu na stan zdrowia nie może z nami regularnie chodzić na zajęcia. Byliśmy ogromnie szczęśliwi, że tego dnia Iza mogła z nami spędzić trochę czasu. Druga niespodzianka to paczki, które uczniowie przygotowali dla siebie. Dzięki temu każdy z Nas został obdarowany pięknym upominkiem, jak również mógł zostać czyimś Mikołajem. Po wspólnym zdjęciu udaliśmy się w kierunku kolejnej przyjemności tego dnia czyli do kina "Tatry" w Nowym Targu na projekcję filmu "Kraina lodu 2". Ostatnim przystankiem naszej wyprawy była restauracja Mc'Donald, tam każdy wedle upodobań zafundował dla siebie coś pysznego.

Agata Szeliga

Zostań Św. Mikołajem - oddaj krew!!!

REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W KRAKOWIE

ul. Rzeźnicza 11, 31-540 Kraków

Sekr. tel.(012) 261-88 -20

fax: (012) 261-88-22

centrala: (012) 261-88-00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakopane, dnia 26. 11. 2019 roku

Zaproszenie

Dnia 8 grudnia (niedziela) 2019 roku, to jest w następną niedzielę odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi zorganizowanej przy współudziale Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Witowie. Punkt pobierania krwi będzie w Szkole Podstawowej w Witowie w godzinach od 9. 00 do 13.00.

Aby oddać krew trzeba być zdrowym, trzeźwym, pełnoletnim i trzeba chcieć. Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli. Zapraszam chętnych, czujących się zdrowo Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, mieszkańców Witowa i okolic.

To będzie niezwykły prezent Mikołajowy dla dzieci, które są chore, czekają na operację, czekają na krew. Zebrana krew będzie przekazana dla dzieci leczonych w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu.

Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Lekarz Maria Lambrecht

Kierownik Punktu Krwiodawstwa w Zakopanem

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności