Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

        Tradycyjnie już zakończenie roku szkolnego rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie dziewiątej. Potem uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przeszli do budynku szkoły. Pan dyrektor wręczył nagrody książkowe (średnia ocen na świadectwie końcowym 4,5) oraz świadectwa z biało-czerwonym paskiem dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Ponadto wyróżnieni zostali uczniowie ze 100% frekwencją w skali całego roku. Wręczone zostały także listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów naszej szkoły, którzy oprócz wysokich wyników za naukę, uzyskali znaczną liczbę punktów za działania na rzecz szkoły, uczestnictwo w konkursach, akcjach charytatywnych i społecznych. Następnie wychowawcy najstarszych klas, czyli tzw.'podwójnego' rocznika, rozdali uczniom klasy III gimnazjum i klasy ósmej, kartonowe teczki zawierające świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, kopie tych dokumentów oraz inne dyplomy uczestnictwa lub udziału w akcjach typu Pola Nadziei. Piękne trofea za osiągnięcia sportowe (w tenisie stołowym, piłce siatkowej, narciarstwie zjazdowym, biegach itp.) wręczał osobiście naszym absolwentom p. Andrzej Boczoń, nauczyciel wychowania fizycznego oraz wychowawca klasy ósmej. Były także podziękowania za pracę w samorządzie szkolnym i zespole „Mali Witowianie”. Pan dyrektor podziękował za pracę w Radzie Rodziców, wręczając kwiaty na ręce pani Moniki Papierz, przewodniczącej rady od trzech lat. Nie zabrakło również podziękowań samej młodzieży dla wychowawców, także tych z najmłodszych szkolnych lat, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy tworzą tę społeczność. Uczniowie klasy siódmej zmierzyli się dzielnie (30 absolwentów) z pożegnaniem swoich starszych kolegów, obdarowując ich miłymi prezentami tak, by tradycji stało się za dość.

Po części oficjalnej uczniowie klasy ósmej przygotowali program artystyczny, w którego skład wszedł skecz – lekcje ósmoklasistów w krzywym zwierciadle satyry – oraz wręczenie nagród w gali nauczycielskich (i nie tylko) Oscarów. Nie zabrakło nawet czerwonego dywanu...;)) Finałem uroczystości zakończenia roku szkolnego był smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów z Rady Rodziców.

Anna Rejewska

Galeria zdjęć

Przedstawienie szkolnego kółka teatralnego pt. "Królowa Śniegu" w 2019 r.

        Uczniowie klasy II i IV SP w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 przygotowywali się do prezentacji przedstawienia opartego na motywach baśni „Królowa Śniegu”. Ćwiczyli nie tylko grę aktorską, ale również tworzyli scenografię i opracowywali projekty kostiumów. Pracowali też nad oprawą muzyczną.

Opowieść koncentruje się na losach małej Gerdy, która kierowana miłością do swojego przyjaciela, pokonuje różne przeszkody, by odnaleźć i uratować Kaya. Baśń ukazuje ogromną moc wiernej przyjaźni, która daje siłę przebycia trudnej i długiej drogi prowadzącej do celu.

Inscenizację obejrzeli uczniowie naszej szkoły 14 czerwca 2019 roku.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

Dzień Mamy i Taty w oddziale "0" w 2019 r.

        14 czerwca 2019 roku w klasie zerowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice mogli obejrzeć przedstawienie o ufoludkach, którzy przybyli z obcej planety i wylądowali na Ziemi, ponieważ zepsuł się im statek kosmiczny. Ufoludki nie mają rodziców, więc dzieci zapraszają gości do domu i opowiadają o swojej rodzinie. Następnie dzieci wystąpiły w inscenizacji „Zamiana”, a na koniec dzieci pożegnały przedszkole. Nie zabrakło oczywiście piosenek, życzeń i upominków dla rodziców.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Dzień Patrona w 2019 r.

W tym roku Dzień Patrona naszej Szkoły przybrał całkiem odmienny kształt - zamiast konkursów wiedzy o życiu i działalności księdza Leona Musielaka, udaliśmy się na pieszy rajd po pięknych okolicach Witowa.

W czwartek, 13 czerwca grupa starszych uczniów wyruszyła spod szkoły w kierunku Kojsówki, młodsi z kolei z tego miejsca zbiórki wędrowali na Płazówkę pod kaplicę św. Anny. Gdy wszyscy uczestnicy dotarli do drewnianej kaplicy, ksiądz proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo, w którym wspomniał św. Annę, Matkę Maryi i uroczystości w Witowie z Nią związane oraz postać naszego Patrona, księdza wychowującego młodzież poprzez aktywizowanie do działań, także turystycznych. Po nabożeństwie uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się drogą przez las do Roztok, aby świętować ten dzień wspólnie.

Z miejsca biwakowego kolejno wyruszały grupki dzieci i młodzieży, by uczestniczyć w konkursach, zabawach i grach terenowych. Na polanie, obok szałasu i drewnianego zadaszenia dającego cień, rozpalone zostało ognisko, w którym mimo upału, młodzież samodzielnie smażyła smaczne kiełbaski i chleb (Przygotowane przez Radę Rodziców). W tym czasie nieopodal rozgrywały się konkursy sportowe, przeciąganie liny, gra w siatkówkę i badmintona itp.

Upał mocno dawał się we znaki, nie zepsuło to jednak humorów. Udany Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka pozostawił, miejmy nadzieję, miłe wrażenia uczestnikom tej uroczystości.

Rejewska Anna

Galeria zdjęć

Wycieczka dzieci z "zerówki" do Nowego Targu w 2019 r.

        12 czerwca 2019 roku uczniowie klasy zerowej uczestniczyli w wycieczce do Nowego Targu. Pierwszą atrakcją była wizyta w „Małpim Gaju”, gdzie dzieciaki mogły aktywnie spożytkować swoją energię oraz integrować się z rówieśnikami. Do dyspozycji miały m.in. 3 - poziomowe konstrukcje labiryntów, baseny piłeczkowe, zjeżdżalnie, dmuchaniec z drabinką wspinaczkową, armatki na kule gąbkowe, zabawki, cymbergaje, bujaki itp. Drugim punktem programu był spacer ścieżką edukacyjną w Rezerwacie Bór na Czerwonem. Wędrówka zakończyła się na tarasie widokowym położonym na samej kopule torfowiska, z którego oprócz oglądania unikatowej fauny i flory tego terenu, dzieci mogły także podziwiać panoramę Tatr. Wielką niespodzianką była możliwość zobaczenia skoków spadochronowych, ponieważ w pobliżu znajduje się lotnisko. Wycieczka zakończyła się posiłkiem w MC Donaldzie, gdzie zmęczone maluchy mogły zregenerować siły i odpocząć przed powrotem do domu.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Wycieczka uczniów klas I i III do Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk w Chochołowie w 2019 r.

        12 czerwca 2019 roku klasy pierwsza i trzecia pod opieką wychowawczyń udały się pieszo do Chochołowa. Po dotarciu do Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki na temat eksponatów zgromadzonych w muzeum. Następnie dzieci skorzystały z interaktywnych quizów i mikroskopów, makiety - symulacja powodzi, interaktywnego modelu rosiczki i manekinu z ekspozycją roślin. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film: „Opowieść o cietrzewiach”. Potem cała grupa udała się do pobliskiego sklepu na lody. Zmęczeni, opaleni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności