Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2016 r.

        Jak co roku pod koniec listopada do naszej szkolnej biblioteki zawitały pluszowe misie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia upamiętnia wydarzenia, które miały miejsce w 1902 roku podczas nieudanego polowania. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt odmówił zastrzelenia niedźwiadka. Całą sprawę opisała prasa opatrując artykuł grafiką przedstawiającą prezydenta i małego niedźwiadka. Rysunek spodobał się pewnemu wytwórcy zabawek, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów.

W dniu 24 listopada do biblioteki przybyli najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności wraz ze swoimi pluszakami. Szczególnym gościem tego dnia była również pani dyrektor, która chętnie wraz z maluchami wysłuchała historii pluszowego misia. Pani Anna Rejewska oprowadziła zebranych po naszej malutkiej bibliotece i przeprowadziła arcytrudny test ze znajomości bajkowych i prawdziwych misiów. Na zakończenie goście mogli poczęstować się żelkowymi misiami, oczywiście J

Następnego dnia do biblioteki zawitała klasa I i II SP, tym razem pani Marta Osadzińska czyniła honory i przyjmowała bibliotecznych gości. Dzieciaki zapoznały się z ofertą biblioteki. Wśród proponowanych książeczek dla najmłodszych nie mogło zabraknąć „misiowej” literatury. Na zakończenie pierwszaki otrzymały do obejrzenia film o niesfornym misiu Paddingtonie.

Wszystkie dzieci, które zawitały na „misiowe” lekcje biblioteczne otrzymały wykonane specjalnie na tę okazję pamiątkowe zakładki do książek.

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Biblioteka szkolna Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2016 r.