99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

        Tradycją w naszej gminie są wieczornice z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Co roku uczniowie jednej z gminnych szkół przygotowują krótkie wystąpienie z tej okazji. W tym roku zaszczyt ten przypadł naszej szkole. Uczniowie z klas V i VI SP oraz III Gim. pilnie pracowali podczas prób do akademii pod kierunkiem pań opiekunek Samorządu Uczniowskiego: p. Agaty Szeligi i p. Renaty Górak, muzyka: p. Krzysztofa Przywoźnego oraz historyczki: p. Marty Osadzińskiej.

Najpierw uczestnicy akademii zaprezentowali efekty swojej pracy na szkolnych obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w czwartek 9 listopada. Była to swego rodzaju próba generalna przed sobotnim występem.

Galeria zdjęć


W mroźne popołudnie dnia 11 listopada 2017 roku w kościele parafialnym w Kościelisku miały miejsce gminne obchody Święta Niepodległości. Przed uroczystością zebranym rozdawano kotyliony. We mszy św. wzięły udział liczne poczty sztandarowe z całej gminy, w tym również reprezentujący Zespół Szkół w Witowie poczet w składzie:

  • Jan Szwab (sztandarowy)
  • Sabina Truchan (asysta)
  • Martyna Wróbel (asysta)

Po nabożeństwie uczniowie naszej szkoły wystąpili przed zebranymi w kościele mieszkańcami gminy. Chórek przygotowany przez p. Krzysztofa zaprezentował cztery znane pieśni patriotyczne: „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani” oraz „Legiony”. Widzowie otrzymali mini śpiewniki by mogli włączyć się do śpiewu. Uczennica klasy VI SP Julia Granat wspaniale zaśpiewała pieśń „Boże coś Polskę…”, akompaniował jej na gitarze niezrównany p. K. Przywoźny.

Liczni recytatorzy deklamowali utwory opiewające walkę o niepodległość naszej Ojczyzny.

Po akademii zebrani udali się na plac kościelny, pod Krzyżem Polski odczytano apel poległych, odśpiewano hymn Polski, delegacje gminnych instytucji i szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na tym uroczystość zakończono.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Kościelisku na portalu informacyjnym Podhale24pl.

Archive

Jesteś tutaj: Home Samorząd Uczniowski 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.