• 18 20 717 26
  • Adres do e-Doręczeń: AE:PL-17560-98226-DJEBD-16
  • sekretariat@szkola-witow.pl
  • Poniedziałek - Piątek godz. 8:00 - 15:00
Szkoła Podstawowa im. ks. Leona Musielaka w Witowie
  • Strona Główna
  • RODO
  • Galeria
  • Mali Witowianie
  • Zajęcia dodatkowe
  • Kontakt

Facebook szkoły

Laboratoria Przyszłości

1920x810

Menu

  • Aktualności
  • Dziennik elektroniczny
  • CKE
  • Deklaracja dostępności
  • Wymagania edukacyjne
  • Pracownicy Szkoły Podstawowej w Witowie
  • Podręczniki
  • Samorząd Uczniowski
  • Patron i historia szkoły
  • Regulamin sali gimnastycznej
  • Biblioteka szkolna
  • Sport
  • Godzina do dyspozycji rodziców
  • Usprawiedliwienia/zwolnienia
  • Ważne dokumenty
  • Jadłospis

Librus Synergia

unnamed

BIP

bip

Mapa Airly

mLegitymacja

logo-ppo-113x113

Szkoła pamięta

logo-akcji

Innowacyjna Szkoła Google

Innowacyjna Szkoła Google

Featured

Wycieczka uczniów klasy II do Krakowa w 2026 r.

        W dniu 9 czerwca klasa II wybrała się na niezapomnianą wycieczkę do Krakowa, pełną atrakcji i słodkich niespodzianek. Wielką przygodą okazała się wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie dzieci mogły poznać tajniki powstawania słodkości. Uczniowie spacerowali również po krakowskim Rynku, podziwiając Sukiennice i Kościół Mariacki, a o godzinie 12.00 wysłuchali hejnału. Następnie odbyli relaksujący rejs statkiem po Wiśle. Najwięcej emocji dostarczyło jednak zejście do tajemniczej Smoczej Jamy na Wawelu, gdzie według legendy mieszkał słynny Smok Wawelski. Po zrobieniu zdjęć ze smokiem i zakupieniu pamiątek uczniowi zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

Featured

Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Rabkolandu w 2026 r.

        Dnia 9 czerwca 2026 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w pełnej atrakcji wycieczce do Rabkolandu. Pobyt rozpoczął się od obejrzenia przedstawienia „Trzy świnki” w Teatrze Lalek, które wzbudziło duże zainteresowanie i dostarczyło wielu emocji. Następnie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Co piszczy w spiżarni?”, podczas których miały okazję poznać ciekawostki związane z przechowywaniem żywności oraz mieszkańcami spiżarni.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Dzieci chętnie korzystały z licznych atrakcji parku, takich jak karuzele, kolejki i place zabaw. Wspólna zabawa dostarczyła im wiele radości, uśmiechu i pozytywnych emocji. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, zdobywania nowych doświadczeń oraz aktywnego spędzenia czasu. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni miłych wspomnień.

Renata Górak

Galeria zdjęć

img 7138 1600x1200

Featured

Lekcja chemii z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w 2026 r.

laboratoria

        Nasza szkoła w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” zakupiła pomoce naukowe, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów.

Uczniowie klasy VIII na lekcjach chemii poznawali budowę związków organicznych. Głównym celem lekcji było rozwinięcie wyobraźni przestrzennej uczniów oraz zrozumienie trójwymiarowej struktury cząsteczek związków organicznych (w szczególności alkanów, alkenów, alkinów oraz prostych alkoholi, kwasów karboksylowych, estrów i aminokwasów).

Wykorzystanie modeli kulkowo - pręcikowych zmieniło charakter lekcji z teoretycznego wykładu na eksperyment laboratoryjno - konstrukcyjny. Uczniowie wykazali stuprocentowe skupienie i wysoką motywację. Największym sukcesem lekcji było uświadomienie uczniom, że wzory rysowane na płaskiej tablicy są jedynie rzutem rzeczywistych struktur. Uczniowie, którzy dotychczas mieli problem z poprawnym rozmieszczaniem atomów wodoru we wzorach strukturalnych, po pracy z modelami przestali popełniać błędy polegające na „zostawianiu” wolnych wiązań przy węglu.

Bogdan Kania

Galeria zdjęć

20260602 133730 675x1200

Featured

Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2026 r.

        3 czerwca w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, SP w Dzianiszu oraz SP w Kościelisku. Rywalizacja toczyła się w grze indywidualnej i drużynowej między klasami IV - VI oraz VII - VIII.

Najlepszymi zawodnikami w grze indywidualnej w naszej szkole zostali: 

Franciszek Bobak - 2 miejsce w klasach IV - VI

Szymon Wróbel - 3 miejsce w klasach VII - VIII

Gabriela Masny - 3 miejsce w klasach VII - VIII

W grze drużynowej: 

  • Chłopcy z klasy IV - VI zajęli 2 miejsce 
  • Dziewczyny z klasy IV - VI zajęły 3 miejsce 
  • Chłopcy z klas VII - VIII zajęli 3 miejsce 
  • Dziewczyny z klas VII - VIII zajęły 2 miejsce.

Uczestnicy do 3 miejsca byli nagradzani medalami.

Najwyższa punktację zdobyła szkoła w Dzianiszu, która otrzymała Puchar Wójta. 

Dziękujemy panu Wójtowi Romanowi Krupie, za przybycie oraz wręczanie medali dla naszych zwycięzców. 

Monika Goźdź

Galeria zdjęć

2380 900x1200

Featured

Wycieczka uczniów klasy I do Bramy w Gorce w 2026 r.

        2 czerwca 2026 roku klasa I udała się pod opieką swojej Wychowawczyni na wycieczkę do Bramy w Gorce.

Jest to Centrum Przyrodniczo - Edukacyjne. Stanowi je park edukacyjno - przyrodniczy ze ścieżką turystyczną w koronach drzew z wieżami widokowymi. Centrum to znajduje się na terenie pasma górskiego Gorce, w dolinie górskiej, w miejscowości Waksmund. Na terenie centrum znajduje się najdłuższa w Polsce i w Europie ścieżka w koronach drzew.

W jej ciągu są dwie wieże widokowe (wyższa mierzy 35 metrów, mniejsza 17 metrów), 40 - metrowy podziemny tunel z elementami ekspozycji, pawilon edukacyjny z salą kinową, drewniane figury zwierząt, tablice opisowe fauny i flory występującej na terenie Gorców, plac zabaw dla dzieci, sklepik z pamiątkami, kawiarnia oraz restauracja.

Nasi uczniowie skorzystali z powyższych atrakcji. Miejsce to jest znakomitym przykładem łączenia przyjemnego z pożytecznym. Dzieci mogły poszerzyć i uzupełnić wiedzę przyrodniczą, a jednocześnie przeżyć wiele emocji podczas zabawy.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

1780949041571 1600x720

Featured

Dzień Dziecka w 2026 r.

        Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy VI wybrali się na krótką wycieczkę do Zakopanego. W planie znalazły się same przyjemności. Na początek coś słodkiego w znanej zakopiańskiej cukierni. Mimo deszczowej pogody lody były najczęstszym wyborem dla większości uczniów. W przytulnej kawiarnianej atmosferze miło spędzili czas. Następnie pospacerowali po Krupówkach i zakopiańskim parku. Największą atrakcją tego wyjazdu była jednakże wizyta w zakopiańskiej filii escape roomu "Let Me Out". Dzieciaki podzielone na dwie grupki wkroczyły do dwóch pokoi, jedni do Komnaty Wiedźmy a drudzy do Krainy Czarów. Oba zespoły wyszły rozemocjonowane z pokoi po około godzinie. Zabawa w escape roomach bardzo im się spodobała i już planują kolejną wizytę :)

Marta Osadzińska

let me out

Featured

Konkurs Recytatorski Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie" w 2026 r.

        22 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie" w Szaflarach. Konkurs jest wpisany na listę konkursów Małopolskiego Kuratora Oświaty. Szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lilianna Hałas z klasy II, która otrzymała wyróżnienie oraz Anna Szczechowicz z klasy VII - zajęła I miejsce. Dzięki tak wysokiemu miejscu uczennica otrzyma dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Pałka

Featured

Kolejna porcja nowości wydawniczych na bibliotecznych regałach.

          Kolejna porcja nowości wydawniczych pojawiła się na bibliotecznych regałach. Przypominamy jednocześnie o trwającym konkursie na Ex Libris oraz o wyzwaniu czytelniczym. Zajrzyj do szkolnej biblioteki już dziś i wypożycz świeżutkie nowości.

Dla najmłodszych mamy sporo książek z lubianej serii detektywistycznej o przygodach Tiril i Olivera, którzy prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2. Kolejne "Operacje..." już dostępne i gotowe do wypożyczenia.

Długo wyczekiwany "Miś Kudłocek", czyli "Miś Puchatek" przetłumaczony na gwarę podhalańską wreszcie przywędrował do naszej biblioteki. W związku ze zbliżającym się Dniem Regionalnym, którego tematem przewodnim będzie gwara "Miś Kudłocek" wydaje się być idealną lekturą na ostatnie tygodnie tego roku szkolnego.

Dla małych miłośników historii również mamy coś ciekawego. Kolejne tomy humorystycznej serii "Ale historia..." już dziś mogą poszerzać Waszą wiedzę historyczną. Odwiedźcie bibliotekę i wypożyczcie książki z serii "Ale historia..." a dowiecie się dlaczego Bolesław miał krzywe usta, czy Mikołaj sam ruszył Ziemię oraz w co wierzyli nasi przodkowie, dawni Słowianie.

Dla troszkę starszych "pożeraczy książek" mamy kontynuacje serii przygodowych. Dalsze przygody myszek z Rudego Muru - tom IV "Mariel Nieposkromiona" oraz długo wyczekiwana kontynuacja "Atramentowego świata" - tom IV "Kolor zemsty".

Odwiedź bibliotekę szkolną i pytaj o nowości!

Marta Osadzińska

Galeria zdjęć

20260527 114217 960x1200

  • Wycieczka uczniów klasy VI i VII do Wrocławia w 2026 r.
  • Rajd Rowerowy do Doliny Chochołowskiej w 2026 r.
  • Nowości biblioteczne już czekają na Ciebie!
  • Trzymamy kciuki za ósmoklasistów!
  • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - Szkolny konkurs biblioteczny na wykonanie ex librisu.
  • Wyzwanie czytelnicze 2026.
  • III Mistrzostwa Szkoły w Szachach
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Strona 1 z 197

Artykuły

  • Wycieczka uczniów klasy II do Krakowa w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Rabkolandu w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Lekcja chemii z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2026 r. 09 czerwiec 2026
  • Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2026 r. 09 czerwiec 2026
© 2026 Szkoła Podstawowa w Witowie im. ks. Leona Musielaka. Designed By Marta Osadzińska
  • Strona Główna
  • RODO
  • Galeria
  • Mali Witowianie
  • Zajęcia dodatkowe
  • Kontakt