previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witowie informuje, że od 25 maja 2020 roku prowadzone będą zajęcia dydaktyczne, opiekuńczo - wychowawcze w klasach I - III oraz otwarty zostanie oddział przedszkolny.

W związku z wytycznymi GIS, MZ, MEN dla szkół podstawowych zarządza się obowiązek wcześniejszego zadeklarowania udziału dziecka w zajęciach poprzez pisemne wypełnienie deklaracji (wraz z zapoznaniem się z procedurami) w celu usprawnienia organizacji pracy szkoły.

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - NOWA

INFORMACJA

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Musielaka w Witowie

w sprawie zawieszenia zajęć oddziału przedszkolnego

na podstawie §18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. nr 6, poz. 69 ze zmianami) oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, zajęcia oddziału przedszkolnego w okresie od 06.05.2020 r. do 22.05.2020 r. są zawieszone.

Najnowsze informacje dotyczące pracy szkół w najbliższym czasie.

        Minister edukacji podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół do niedzieli 24 maja. Uczniowie wrócą więc do szkół najwcześniej 25 maja (poniedziałek). Pan  minister Dariusz Piontkowski podał datę egzaminów maturalnych, zawodowych i dla nas najważniejszego sprawdzianu ósmoklasisty. Termin egzaminu dla klasy ósmej został wyznaczony na 16 - 18 czerwca 2020 r. (wtorek, środa i czwartek).Trzymamy kciuki za tegorocznych ósmoklasistów, którym w tak trudnym czasie przyjdzie pisać ich pierwszy poważny egzamin.

WAŻNE!!! Nowe informacje dotyczące m.in. egzaminów ósmoklasistów.

Drodzy rodzice i uczniowie

W związku z wystąpieniem Prezesa Rady Ministrów pojawiły się nowe informację dotyczące szkół. Zbliżający się wielkimi krokami termin egzaminów ósmoklasisty został przełożony prawdopodobnie na drugą połowę czerwca. Nie jest jeszcze znany dokładny termin tego egzaminu, zostanie on ustalony najpóźniej na 3 tygodnie przed samym sprawdzianem.

Do niedzieli 26 kwietnia szkoły pozostaną zamknięte. Będzie kontynuowane nauczanie zdalne.

Przypominamy iż przerwa świąteczna trwa od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia (włącznie).

Mimo tej niecodziennej sytuacji życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, nastroju oraz "Wesołego Alleluja”! Życzą: Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły.

Adobestock 5

Zajęcia logopedyczne.

Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach logopedycznych proszeni są o powtarzanie  i utrwalanie ćwiczeń, które dotychczas  wykonywane były  na zajęciach.

Pozdrawiam

Renata Górak

Ważne informacje dotyczące nauczania zdalnego!

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju i nowym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, iż zajęcia w szkole od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r będą odbywały się zdalnie. Określa ono zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz oceniania i klasyfikowania uczniów.

Sytuacja ta jest trudna dla uczniów, rodziców, nauczycieli. Ostatnie dwa tygodnie pokazały z czym my jako szkoła musimy się zmierzyć.

Moim zadaniem jest aby nauczanie zdalne przebiegało bez dodatkowego stresu dla uczniów i obciążenia dla rodziców. Zdaję sobie sprawę, że uczniowie nie zawsze maja dostęp do komputera, zwłaszcza że rodzice też pracują zdalnie. Praca zdalna ma być tak dostosowana przez nauczycieli aby każdy uczeń był wstanie ją samodzielnie wykonać. Do tej pory nauczyciele korzystali z dziennika elektronicznego oraz strony internetowej szkoły.

Ruszamy z nowym sposobem nauczania zdalnego. Każdy z rodziców otrzyma login i hasło do platformy epodreczniki.pl dla swojego dziecka lub dzieci. Do uruchomienia konta niezbędny jest e-mail (uczniowie klas 4 - 8 powinni posiadać własne e - maile). Po pierwszym logowaniu na platformie pojawi się komunikat o konieczności zmiany loginu i hasła (loginem będzie e - mail użytkownika, hasło dowolne). Tą metodą nauczyciele będą wysyłać polecenia, zadania do wykonania przez uczniów w określonym terminie. Nauczyciele przedmiotów nie ujętych na platformie, będą pracować poprzez kontakt na dzienniku elektronicznym, bądź innej wybranej przez nich formy.

W każdym dniu uczniowie będą mieli po trzy, cztery przedmioty do zrealizowania w zależności od wieku i możliwości psychofizycznych uczniów. Zostaną one ustalone na podstawie aktualnego planu lekcji.

Jestem do Państwa dyspozycji na dzienniku elektronicznym.

Z poważaniem

Leszek Szlachtowski

Informacja na temat lekcji religii.

        W związku z rozszerzającą się epidemią, prosimy dzieci i rodziców aby w tym trudnym czasie nie zapominały o Chrystusie i Jego nauce. Zachęcamy aby w dniach, kiedy odbywały się lekcje religii, dzieci powtarzały już poznane treści, sięgały po katechizm oraz uzupełniały kolejne tematy w zeszytach ćwiczeń. Dzieci przygotowujące się do I Komunii prosimy by dalej przyswajały sobie materiał według katechizmu i książeczki – “Dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego” str. 20. Matka Boża objawiając się w tylu miejscach na świecie, objawiała się przede wszystkim dzieciom, które mają jeszcze serca dobre, szczere i czyste, i ich prosiła o modlitwę. Zachęcamy więc dzieci do gorącej modlitwy zwłaszcza różańcowej, aby Bóg przez wstawiennictwo Matki Bożej powstrzymał tę straszną współczesną chorobę.

Wszystkie spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii św., i młodzieży do Sakramentu Bierzmowania są odwołane.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców.

Ks. Tadeusz Horwat

Termin Konkursu Matematycznego "Kangur" przesunięty!

        Drodzy uczniowie wielu z Was zgłosiło się do Konkursu Matematycznego "Kangur". W związku z zaistniałą sytuacją jego termin został przesunięty na 16 kwietnia 2020 roku.

Anna Gąsienica