previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

Ferie zimowe w 2021 r.

        W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dziś, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.ferie

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nauka zdalna przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

        Nauka zdalna została przedłużona do 3 stycznia 2021 roku! Stosowne informacje znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

1460x616

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2020 r.

        W tym roku świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkolnej bibliotece miało dość skromny charakter. W czwartek kilkanaścioro dzieci oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią brało udział w wędrówce tropami niedźwiedzia... prawie prawdziwego :))

Szlak wyznaczały trzy rodzaje tropów (ptasi, dzikowy i niedźwiedzi) dla lekkiego zmylenia poszukiwaczy. Niektóre tropy prowadziły do gabinetu pana dyrektora, pani sekretarki lub do świetlicy... Po chwili wędrowania i obserwowania trasy młodzi uczestnicy dotarli szczęśliwie do biblioteki szkolnej, gdzie jak co roku zgromadzono przeróżne eksponaty, pluszaki i książeczki związane z Dniem Pluszowego Misia. Dzieci bezbłędnie rozpoznały postaci z bajek rysunkowych i niedźwiedzich bohaterów książek (Kubusia Puchatka, misia Uszatka itp.).

Jak co roku przypomniana została historia powstanie zabawki w kształcie niedźwiedzia (maskotka obchodzi w tym roku swoje 118 urodziny), a na zakończenie wytrwali uczestnicy wyprawy bibliotecznej zostali poczęstowani misiami żelkowymi.

Upamiętnienie 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        11 listopada to dla nas Polaków dzień wyjątkowy - Święto Niepodległości. Rok rocznie w naszej szkole odbywały się uroczyste akademie, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Dziś szkolne korytarze świecą pustkami. Sytuacja w całym kraju jest trudna ze względu na pandemię koronawirusa. Postanowiliśmy jednak upamiętnić 102 rocznicę odzyskania niepodległości krótką prezentacją multimedialną. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z pokazem slajdów, który ubogacają znane i lubiane pieśni patriotyczne.

PREZENTACJA

11-listopada-swieto-niepodleglosci

Szkolny Konkurs Plastyczny - "Barwy jesieni" w 2020 r.

        Jesień to piękna i pełna kolorów pora roku. Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny, którego tematem były barwy jesieni.

W dniu 4 listopada 2020 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego, którego uczestnikami byli uczniowie klas 0 - III. Celem konkursu było propagowanie różnorodnych technik plastycznych, jako środka własnej wypowiedzi artystycznej oraz zwrócenie uwagi na piękno przyrody. W każdej klasie jury przyznało nagrody.

I miejsce:

 • Nikola Nędza kl. 0
 • Krzysztof Jasionek kl. I
 • Jan Ondrik kl. II
 • Anna Garaj kl. III

II miejsce:

 • Lena Stanek kl.0
 • Krzysztof Budz - Łowisz kl. I
 • Anna Szczechowicz kl. II
 • Bartłomiej Ogórek kl. III

III miejsce:

 • Natalia Podczerwińska kl. 0
 • Michał Bochnak kl. I
 • Wiktoria Kwak kl. II
 • Krzysztof Solarczyk kl. III

Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III Piotr Bafia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i estetycznego wykonania prac plastycznych.

Galeria zdjęć

img_20201105_100200_1024x768

Aktualizacja konkursu plastycznego "Jesień w Tatrach"

Szanowni Państwo!

Biorąc pod uwagę wprowadzenie nowych restrykcji związanych z zamknięciem naszych instytucji dla odwiedzających, jesteśmy zmuszeni zmienić formę konkursu plastycznego "Jesień w Tatrach". Zdecydowaliśmy, że konkurs odbędzie się na podstawie oceny zdjęć przygotowanych przez dzieci prac.

Prosimy o poinformowanie uczniów i rodziców, że zdjęcia prac będą przyjmowane drogą mailową pod adresem gokr@gminakoscielisko.pl . 

 • temat wiadomości: ZGŁOSZENIE NA KONKURS – imię i nazwisko
 • załączniki: zdjęcie pracy: format jpg, dobrej jakości (rozmiar nie większy niż 25 MGB), podpisana klauzura RODO, PRACĘ NALEŻY OPISAĆ W MAILU: imię, nazwisko, klasa, szkoła

PROSIMY BY DANE AUTORA NIE BYŁY WIDOCZNE NA ZDJĘCIU PRACY!!!!

Prace, które zostały już złożone w szkołach i siedzibie GOKR Kościelisko zostaną sfotografowane przez organizatora, bądź osobę wyznaczoną w danej szkole.

Pozostałe warunki i ustalenia pozostają bez zmian. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Zaktualizowany regulamin

jesien-w-tatrach-2020-kafel

Zdalne nauczanie dla klas I - VIII SP do 29 listopada!

1460x616

        Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, od 9 listopada 2020 roku (poniedziałek) zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I - III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada .2020 roku (niedziela) zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzień zaduszny - dzień wolny od zajęć dydaktycznych w naszej szkole.

     Przypominamy, że 2 listopada 2020 roku (poniedziałek) czyli w Dzień Zaduszny w naszej szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.