Aktualności

Featured

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

”Morze, góry, las i rzeka, to wszystko już na nas czeka. Bo zaczęło się już lato. Jedźmy
mamo, jedźmy tato"


        Piątek, 21 czerwca, to ostatni dzień roku szkolnego 2023/2024. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą o godz. 9.00 w kościele parafialnym, aby po wysłuchaniu kazania jak przeżyć wakacje z Bogiem, uczniowie przeszli do szkoły. O godzinie 10.00 rozpoczęła się druga część uroczystości. Najlepsi uczniowie wyróżnieni zostali nagrodami i otrzymali świadectwa z rąk pana dyrektora Leszka Szlachtowskiego.

Ostatni dzień roku to czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Kolejni uczniowie zakończyli edukację w naszej szkole i od września podejmą nowe wyzwanie edukacyjne. Był to moment pełen wzruszeń i radości. Przez ostatnie dziewięć lat, byli nie tylko naszymi uczniami, ale częścią naszej wspólnoty, która razem przeżywała chwile radości, pokonywała trudności i cieszyła się ciekawymi przygodami, które będziemy wspominać z łezką w oku. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody książkowe za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursach, zawodach sportowych, pracę w Samorządzie Uczniowskim i zespole regionalnym. Nie zabrakło podziękowań dla pana dyrektora oraz wszystkich nauczycieli za codzienny trud włożony w ich edukację i troskliwą opieką każdego dnia. Klasa siódma pożegnała swoich kolegów i koleżanki i obdarowała drobnymi upominkami.

Kolejny rok szkoły za nami. Życzymy wszystkim zdrowych i szalonych wakacji. Chwilo trwaj. Do zobaczenia 1 września.

Kamila Mateja

Galeria zdjęć

dsc 0254 1600x1067

Featured

Dzień Mamy i Taty w w klasach I - III w 2024 r.

„Mama, Tata najpiękniejsze słowa świata”

        19 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 1 - 3 gościli swoich rodziców. W podziękowaniu za trud wychowania, opiekę i miłość przygotowali bogaty program artystyczny: piosenki, wiersze oraz życzenia. Rodzice obejrzeli przedstawienie teatralne „Bajka z życzeniami” w wykonaniu klasy trzeciej. Natomiast Lena Staszel i Izabela Szczepaniak - Sywarny znakomicie zaprezentowały się w bardzo wzruszającej piosence „Jestem cząstką Ciebie”. Wiele wzruszeń wywołał układ taneczny najmłodszych wykonawców do piosenki „Taniec dla mamy i taty”. Na zakończenie dzieciaki wręczyły swoim kochanym rodzicom drobne, samodzielnie wykonane upominki. Po uroczystej akademii wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

unnamed 4 1600x1200

Featured

Gminny Turniej Piłki Nożnej w Dzianiszu w 2024 r.

        18 czerwca odbył się w Dzianiszu Gminny Turniej Piłki Nożnej. Rywalizowały w niej Szkoły Podstawowe z Dzianisza, Kościeliska i z Witowa. Punkty były przyznawane w kategoriach klas IV - VI chłopcy i dziewczęta oraz klas VII - VIII chłopcy i dziewczęta.
 
  • I miejsce uzyskała SP w Dzianiszu,
  • II miejsce SP w Kościelisku,
  • III miejsce SP w Witowie. 
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo. 
Monika Goźdź
 
unnamed 3 900x1200
Featured

Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2024 r.

        W ostatnim tygodniu roku szkolnego, odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizowały w nim 3 szkoły z Gminy Kościelisko: SP z Witowa, SP z Kościeliska oraz SP z Dzianisza. 

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom gry zdobywając miejsca w kategorii indywidualnej:

Klasy IV - VI: 
Chłopcy:
  • Krzysztof Solarczyk I miejsce 
  • Dawid Haberny III miejsce
Dziewczynki:
  • Marcelina Chrobak II miejsce 
  • Anna Garaj III miejsce.
Klasy VII- VIII:
Dziewczynki:
  • Karolina Pawlikowska II miejsce
Chłopcy:
  • Kamil Fronczysty II miejsce 
  • Krystian Fudala III miejsce.
W klasyfikacji generalnej, Puchar Wójta uzyskała szkoła w Witowie zdobywając największą ilość punktów. 
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju, sędziemu głównemu - panu Andrzejowi Boczoń.
 
Monika Goźdź
 
dsc 0041 1600x1067
 
 
Featured

I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „The Amazing World of English Vocabulary”.

        12 czerwca 2024 roku uczennice klasy III wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas II - III „The Amazing World of English Vocabulary”.

Potyczki te zorganizował Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kurierów Tatrzańskich w Dzianiszu. Temat konkursu „The World of Animals” obejmował słownictwo nazywające zwierzęta, ich części ciała, przyimki określające położenie w przestrzeni oraz słuchanie ze zrozumieniem.

Konkurs miał na celu przede wszystkim uzmysłowienie młodym i zdolnym uczniom, że nauka języka może stać się prawdziwą przygodą – pełną dobrych emocji i niesamowitych wrażeń.

Uczniowie zawzięcie rywalizowali między sobą, bawiąc się przy tym znakomicie, zwłaszcza podczas piosenek przygotowanych przez wszystkie zespoły szkolne.

Na podium stanęli zawodnicy ze szkół w Dzianiszu i Kościelisku, a nasze reprezentantki musiały zadowolić się dyplomami za uczestnictwo.

Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy językowej.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

1718217172701 1600x720

Featured

Samorząd Uczniowski - Wakacyjna Loteria 2024 r.

        11 czerwca 2024 roku odbyła się po raz drugi w naszej szkole Wakacyjna Loteria. Każdy mógł kupić los i wybrać jakiś wakacyjny gadżet, nieodzowny w czasie długich letnich dni, który uczyni je wyjątkowymi i na pewno atrakcyjnymi.

Tegoroczna zabawa, podobnie jak pierwszym razem, cieszyła się dużym zainteresowaniem i wszystkie kupony rozeszły się jak świeże bułeczki. Tym razem jednak oprócz rozrywki przyświecał nam szczytny cel, gdyż pieniądze zebrane podczas loterii przeznaczone zostaną na pomoc dla chorego Bogusia Cienia na zakup potrzebnego mu sprzętu medycznego. Dziękujemy więc wszystkim za udział w tym wydarzeniu. Dobrej zabawy podczas wakacji!😃

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

20240611 084337 1600x901

Featured

Samorząd Uczniowski dla dziewcząt: „Dbajmy mądrze o siebie”

        Dzisiaj (tj. 10 czerwca 2024 r.) odwiedziła nas, czyli dziewczęta z klas V - VIII pani kosmetolog Anna Szpunar. Miałyśmy okazję porozmawiać z nią na temat szkodliwości, jaką przynosi przedłużanie paznokci oraz malowanie się.

Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy rozmową odnoszącą się do konsekwencji, jakie stoją za przedłużaniem paznokci u osób w młodym wieku. Dowiedziałyśmy się, że najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wizyty u kosmetyczki, jest sterylność narzędzi i czystość miejsca pracy. Brak higieny może doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych, zakażeń, czy chorób takich jak grzybica, zanokcica, a nawet marskość wątroby. Nadmierna stylizacja paznokci doprowadza do wykruszenia się płytki paznokcia oraz jej zniekształcenia, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci i regularnych przerwach w ich przedłużaniu.

Podczas ostatniego etapu spotkania omawiałyśmy pielęgnację twarzy, która jest kluczowym elementem dobrego makijażu. Należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków dedykowanych do danego typu cery i nie zapominać o dwuetapowym oczyszczaniu.

Dziękujemy Pani Annie Szpunar za wizytę i przekazanie nam kosmetycznej wiedzy.

Samorząd Uczniowski

Galeria zdjęć

unnamed 1