Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Przewodnicząca

Anna Bzdyk z kl. VIII SP 

Zastępca

Magdalena Chrobak z kl. VIII SP

Sekretarz

Julia Granat z kl. VIII SP

Opiekun Samorządu

p. Kamila Mateja

p. Teresa Nitka

Góra Grosza 2019/2020

        Od 25 listopada 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku w naszej szkole trwała Ogólnopolska Akcja - ,,Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz pozwolą im spokojnie dorastać.

Ważnym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zebrano kwotę w wysokości 587, 60 zł.

Najwięcej pieniędzy uzbierali uczniowie klasy IV – 175,50 zł, pozostałe klasy:

 • II – 120, 70
 • I - 80, 90
 • III – 51, 60
 • V – 46, 56
 • 0 – 40, 50
 • VI – 25,44
 • VIII – 23, 70
 • VII – 22, 70

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Teresa Nitka

Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego w 2020 r.

        Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza walentynka” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

 • NAGRODA SPECJALNA – Hubert Krupa kl. I
 • I miejsce – Ksawery Dzierzęga kl. 0, Anna Szczechowicz kl. I, Karolina Bobak kl. III
 • II miejsce - Izabela Szczepaniak - Swarny kl. 0, Łukasz Jasionek, Maria Niżnik kl. I, Maria Szpunar kl. II
 • III miejsce - Michał Bochnak kl. 0, Natalia Podczerwińska kl. 0, Wiktoria Kwak kl. I
 • III miejsce – Lena Zaborska kl. I

WYRÓŻNIENIA:

 • Gabriela Kalisz kl. 0
 • Krzysztof Budz kl. 0
 • Jakub Domagała kl. I
 • Maja Bobak kl. I

Nagrody rozdano na apelu szkolnym 25 lutego (wtorek). Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Teresa Nitka

"Wyślij pączka do Afryki" - akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w 2020 r.

        20 lutego 2020 roku w tłusty czwartek w naszej szkole po raz pierwszy Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Nie spodziewaliśmy się, że będzie cieszyła się takim powodzeniem. Wszystkie pączki zostały sprzedane. Zebranymi pieniążkami ze sprzedaży pączków wspieramy „Fundację Kapucyni i Misje” oraz braci kapucynów, misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Czadu.

Jest to akcja społeczna, zbierająca fundusze na realizację projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce. Projekty, które bracia chcą realizować znajdują się na oficjalnej stronie akcji. Łączny ich koszt to ponad 450 000 zł.

Hasło tegorocznej akcji: „Podaruj dzieciom zdrowie”.

Dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim, którzy pączki kupili. Ze sprzedaży pączków zebrano 855 zł. Zapewne kwota byłaby wyższa, niestety zabrakło pączków :)

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Mikołajkowe paczki dla dzieci z zakopiańskiego domu dziecka w 2019 r.

        W dniu 6 grudnia 2019 roku uczennice klasy VIII, Magdalena Chrobak i Anna Bzdyk pod opieką pani Kamili Matei odwiedziły Dom Dziecka w Zakopanem. W tym wyjątkowym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Paczka od Mikołaja”.

Przy serdecznym wsparciu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, obsługi administracyjnej, uczniów i rodziców udało się przygotować paczki mikołajkowe.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali dzieci z Domu Dziecka słodyczami, owocami, świątecznymi kubkami, przyborami szkolnymi oraz ozdobami choinkowymi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i życzliwą pomoc.

Galeria zdjęć

Kamila Mateja

Zabawa andrzejkowa w 2019 r.

"Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży."

"Śnieg na Andrzeja, dla zboża zła nadzieja".

"Na świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja".

"Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima".

        Czwartek (28 listopada) w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Klasy IV - VIII bawiły się na zabawie andrzejkowej. Dyskotekę prowadził DJ Paweł.

Podczas zabawy chętni do poznania swojej przyszłości brali udział w różnych wróżbach. Wspólna zabawa sprawiła nam wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria zdjęć

Teresa Nitka

Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole w 2019 r.

        4 października (piątek) 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych. Uczniowie z Samorządu Szkolnego przyklejali uczniom i nauczycielom wesołe buźki, przygotowali również gazetkę tematyczną.

To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Naukowcy potwierdzają, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10 – krotnie, dlatego więc:

„Uśmiechaj się rano, uśmiechaj wieczorem,

Uśmiechaj przez cały dzień,

Do wróbli na dachu, do życia, do słońca,

I do nas uśmiechaj się…”

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.

        18 września 2019 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty przedstawiające najważniejsze punkty programu.

W głosowaniu wzięło udział 127 uczniów klas I - VIII SP na 136 uprawnionych do głosowania. 126 uczniów oddało ważne głosy (1 głos nieważny).

 • Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Anna Bzdyk – 50 głosów,
 • Zastępcą Magdalena Chrobak – 42 głosy,
 • Sekretarzem Julia Granat – 34 głosy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Galeria zdjęć

Teresa Nitka