Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Przewodnicząca

Karolina Pawlikowska z kl. VIII SP 

Zastępca

Małgorzata Szymusiak z kl. VIII SP

Opiekun Samorządu

p. Anna Gąsienica

p. Hanna Zych - Piczura

Samorząd Uczniowski - Wakacyjna Loteria 2024 r.

        11 czerwca 2024 roku odbyła się po raz drugi w naszej szkole Wakacyjna Loteria. Każdy mógł kupić los i wybrać jakiś wakacyjny gadżet, nieodzowny w czasie długich letnich dni, który uczyni je wyjątkowymi i na pewno atrakcyjnymi.

Tegoroczna zabawa, podobnie jak pierwszym razem, cieszyła się dużym zainteresowaniem i wszystkie kupony rozeszły się jak świeże bułeczki. Tym razem jednak oprócz rozrywki przyświecał nam szczytny cel, gdyż pieniądze zebrane podczas loterii przeznaczone zostaną na pomoc dla chorego Bogusia Cienia na zakup potrzebnego mu sprzętu medycznego. Dziękujemy więc wszystkim za udział w tym wydarzeniu. Dobrej zabawy podczas wakacji!😃

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

20240611 084337 1600x901

Samorząd Uczniowski dla dziewcząt: „Dbajmy mądrze o siebie”

        Dzisiaj (tj. 10 czerwca 2024 r.) odwiedziła nas, czyli dziewczęta z klas V - VIII pani kosmetolog Anna Szpunar. Miałyśmy okazję porozmawiać z nią na temat szkodliwości, jaką przynosi przedłużanie paznokci oraz malowanie się.

Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy rozmową odnoszącą się do konsekwencji, jakie stoją za przedłużaniem paznokci u osób w młodym wieku. Dowiedziałyśmy się, że najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wizyty u kosmetyczki, jest sterylność narzędzi i czystość miejsca pracy. Brak higieny może doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych, zakażeń, czy chorób takich jak grzybica, zanokcica, a nawet marskość wątroby. Nadmierna stylizacja paznokci doprowadza do wykruszenia się płytki paznokcia oraz jej zniekształcenia, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci i regularnych przerwach w ich przedłużaniu.

Podczas ostatniego etapu spotkania omawiałyśmy pielęgnację twarzy, która jest kluczowym elementem dobrego makijażu. Należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków dedykowanych do danego typu cery i nie zapominać o dwuetapowym oczyszczaniu.

Dziękujemy Pani Annie Szpunar za wizytę i przekazanie nam kosmetycznej wiedzy.

Samorząd Uczniowski

Galeria zdjęć

unnamed 1

Wyjazd aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego do Nowego Targu w 2024 r.

        17 maja 2024 roku odbyła się wycieczka członków Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły do Nowego Targu.

Wyjazd ten był formą podziękowania i uznania dla Uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 oraz 2023/2024 wykazali się szczególną aktywnością i zaangażowaniem w prace SU na rzecz całej społeczności szkolnej.

Uczestnicy wycieczki bawili się w Jump Planet, skacząc na licznych trampolinach, fikając koziołki do basenu z gąbkami, wspinając się na ściance. Ta aktywna rozrywka wzmacnia kondycję, poprawia koordynację, relaksuje i stanowi świetną okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu w grupie koleżeńskiej. Tutaj grawitacja nie istnieje. Można oderwać się od ziemi dosłownie i w przenośni.

Po tej wymagającej akrobatyce z Parku Trampolin udaliśmy się do restauracji McDonald’s, by uzupełnić zużyte kalorie i w pełni zadowoleni wróciliśmy do Witowa.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

20240517 110654 1600x739

II Konkurs Muzyczny.

        22 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole II Konkurs Muzyczny „Z piosenką mi do twarzy”. Na scenie wystąpili przedstawiciele prawie wszystkich klas. Największe zainteresowanie wykazali najmłodsi i licznie zgłosili swój udział w wokalnych zmaganiach. Jury oceniało występujących, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

 • dobór repertuaru,
 • pomysłowość wykonania,
 • interpretację utworu,
 • dykcję,
 • poziom warsztatu muzycznego.

W grupie klas „0” - II wyróżnili się znacząco, zajmując:

 • I miejsce Eligia Piczura, Emilia Wyrostek, Aleksandra Ogórek, Karolina Jasionek z kl. I;
 • II miejsce Anna Krzysiak, Wiktoria Nędza, Lena Skorusova z kl. „0”;
 • III miejsce Szymon Sowa, Jan Knapczyk, Kacper Garczek, Jan Szymusiak z kl. I.

W grupie klas III - V miejsca na podium zajęły:

 • I - Anna Szczechowicz, Maja Bobak, Maria Niźnik z kl. V;
 • II - Beata Jasionek, Izabela Szczepaniak- Sywarny z kl. III;
 • III - Maria Frączek, Nikola Nędza z kl. III.

W najstarszej grupie klas VI - VIII walka odbyła się między uczennicami klasy szóstej i jedynym przedstawiciel klasy VII, który poruszył widownię swoim występem.

 • I miejsce zajął właśnie on - Andrzej Ratułowski z kl. VII;
 • II miejsce przypadło Agnieszce Jasionek i Gabrieli Masny z kl. VI;
 • III miejscem musiały się zadowolić Weronika Jerdonek i Anna Garaj z kl. VI.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Taki występ przed całą społecznością szkolną zasługuje na uznanie. Wszyscy możecie być z siebie dumni.

Specjalne podziękowania składamy Pani Ewie Cygan i Paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniu wspaniałej estrady oraz szanownemu Jury za cierpliwość i wnikliwość przy ocenie młodych artystów - amatorów.

Słowa wdzięczności kierujemy także pod adresem zawsze nas wspierającej Rady Rodziców, która w dużej części ufundowała nagrody.

Opiekunowie SU:

p. Anna Gąsienica i p. Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

dsc 0112 1600x1067

Zabawa karnawałowa w 2024 r.

"Karnawał, karnawał to taniec, zabawa to rytm, który przenika gdy płynie muzyka…"

        8 lutego 2024 roku jak co roku w karnawale w naszej szkole odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy”. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje. Na balu nie zabrakło Spider - Man`a, policjantów, żołnierzy, piłkarzy, strażaków, księżniczek, wróżek, czarodziejek i pszczółek. Dzieci bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W tym dniu nie obyło się bez zabaw oraz konkursów, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie uczennicom z SU za prowadzenie konkursów, uczniom klasy VIII Wojciechowi Jasionkowi i Sebastianowi Sieczce za organizację oprawy muzycznej oraz Rodzicom za poczęstunek dla dzieciaków.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

20240208 122004 1259x1200

Akcja charytatywna SU "Wyślij pączka do Afryki" w 2024 r.

        Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje.

Z okazji tłustego czwartku Rada Rodziców zafundowała pączki, które uczniowie SU sprzedawali wszystkim chętnym „pączkożercom”. Zebrane datki w wysokości 1000 zł  zostaną przekazane Fundacji, a ta przeznaczy je na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. W tym roku hasłem zbiórki było „Razem ratujmy życie dzieci” z uwagi na ogromne potrzeby afrykańskich szpitali, w których brakuje bardzo wielu potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

1707398197687 1600x720

Zbiórka charytatywna na rzecz naszego absolwenta w 2024 r.

        Nasza szkoła podjęła inicjatywę zorganizowania pomocy dla naszego absolwenta, Szymona Długopolskiego, który pół roku temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu.

Aby odzyskać pełną sprawność, potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Przeprowadzono zbiórkę pieniężną w parafii 14 stycznia 2024 roku oraz w szkole 16 stycznia 2024 roku.

Zebrano 8 910 zł i 6 euro.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli finansowo Szymona.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

zbiorka 2