• 18 20 717 26
  • Adres do e-Doręczeń: AE:PL-17560-98226-DJEBD-16
  • sekretariat@szkola-witow.pl
  • Poniedziałek - Piątek godz. 8:00 - 15:00
Szkoła Podstawowa im. ks. Leona Musielaka w Witowie
  • Strona Główna
  • RODO
  • Galeria
  • Mali Witowianie
  • Zajęcia dodatkowe
  • Kontakt
Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Facebook szkoły

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Laboratoria Przyszłości

1920x810

Menu

  • Aktualności
  • Dziennik elektroniczny
  • CKE
  • Deklaracja dostępności
  • Wymagania edukacyjne
  • Pracownicy Szkoły Podstawowej w Witowie
  • Podręczniki
  • Samorząd Uczniowski
  • Patron i historia szkoły
  • Regulamin sali gimnastycznej
  • Biblioteka szkolna
  • Sport
  • Godzina do dyspozycji rodziców
  • Usprawiedliwienia/zwolnienia
  • Ważne dokumenty
  • Jadłospis
Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Librus Synergia

unnamed

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

BIP

bip

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Mapa Airly

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

mLegitymacja

logo-ppo-113x113

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Szkoła pamięta

logo-akcji

Pozycja: left
Styl: sp_xhtml outline

Innowacyjna Szkoła Google

Innowacyjna Szkoła Google

Samorząd Uczniowski

"Wyślij pączka do Afryki" - akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w 2020 r.

Samorząd Uczniowski

        20 lutego 2020 roku w tłusty czwartek w naszej szkole po raz pierwszy Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Nie spodziewaliśmy się, że będzie cieszyła się takim powodzeniem. Wszystkie pączki zostały sprzedane. Zebranymi pieniążkami ze sprzedaży pączków wspieramy „Fundację Kapucyni i Misje” oraz braci kapucynów, misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Czadu.

Jest to akcja społeczna, zbierająca fundusze na realizację projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce. Projekty, które bracia chcą realizować znajdują się na oficjalnej stronie akcji. Łączny ich koszt to ponad 450 000 zł.

Hasło tegorocznej akcji: „Podaruj dzieciom zdrowie”.

Dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim, którzy pączki kupili. Ze sprzedaży pączków zebrano 855 zł. Zapewne kwota byłaby wyższa, niestety zabrakło pączków :)

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Mikołajkowe paczki dla dzieci z zakopiańskiego domu dziecka w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

        W dniu 6 grudnia 2019 roku uczennice klasy VIII, Magdalena Chrobak i Anna Bzdyk pod opieką pani Kamili Matei odwiedziły Dom Dziecka w Zakopanem. W tym wyjątkowym dniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Paczka od Mikołaja”.

Przy serdecznym wsparciu całej społeczności szkolnej: nauczycieli, obsługi administracyjnej, uczniów i rodziców udało się przygotować paczki mikołajkowe.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali dzieci z Domu Dziecka słodyczami, owocami, świątecznymi kubkami, przyborami szkolnymi oraz ozdobami choinkowymi. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i życzliwą pomoc.

Galeria zdjęć

Kamila Mateja

Zabawa andrzejkowa w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

"Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży."

"Śnieg na Andrzeja, dla zboża zła nadzieja".

"Na świętego Andrzeja trza kożucha dobrodzieja".

"Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima".

        Czwartek (28 listopada) w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Klasy IV - VIII bawiły się na zabawie andrzejkowej. Dyskotekę prowadził DJ Paweł.

Podczas zabawy chętni do poznania swojej przyszłości brali udział w różnych wróżbach. Wspólna zabawa sprawiła nam wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria zdjęć

Teresa Nitka

Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

        4 października (piątek) 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych. Uczniowie z Samorządu Szkolnego przyklejali uczniom i nauczycielom wesołe buźki, przygotowali również gazetkę tematyczną.

To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Naukowcy potwierdzają, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10 – krotnie, dlatego więc:

„Uśmiechaj się rano, uśmiechaj wieczorem,

Uśmiechaj przez cały dzień,

Do wróbli na dachu, do życia, do słońca,

I do nas uśmiechaj się…”

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.

Samorząd Uczniowski

        18 września 2019 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty przedstawiające najważniejsze punkty programu.

W głosowaniu wzięło udział 127 uczniów klas I - VIII SP na 136 uprawnionych do głosowania. 126 uczniów oddało ważne głosy (1 głos nieważny).

  • Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Anna Bzdyk – 50 głosów,
  • Zastępcą Magdalena Chrobak – 42 głosy,
  • Sekretarzem Julia Granat – 34 głosy.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Galeria zdjęć

Teresa Nitka

"Góra grosza" w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

        Samorząd Uczniowski zakończył akcję „Góra Grosza”. Zbieranie monet organizowane jest już po raz XIX przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu i spokojnie dorastać bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Łącznie zebrano 542 złote i 70 groszy. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i empatię.

Teresa Nitka

Zabawa karnawałowa w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

        14 lutego 2019 roku czyli w dniu, w którym kościół wspomina św. Walentego, patrona zakochanych w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Korytarz wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany przez uczniów kolorowymi balonami, serduszkami, gwiazdkami zachęcał do zabawy - najpierw młodszych uczniów klas „0” – III SP, a po południu starszych uczniów klas IV-VIII SP i III gimnazjum. Wszyscy bawili się znakomicie. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Uczniom naszej szkoły do tańca przygrywali uczniowie z SU, którzy również dla najmłodszych przygotowali ciekawe zabawy i konkursy. Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu, wyboru dokonano w dwóch kategoriach: klasy „0” -I oraz II – III. Zwycięzcami zostali:

  • Anna Szczechowicz i Oskar Łacek
  • Karolina Bobak i Karolina Pawlikowska.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. „To już jest koniec”.

Teresa Nitka

Konkurs Samorządu Uczniowskiego na najpiękniej przystrojoną świątecznie salę lekcyjną w 2019 r.

Samorząd Uczniowski

        Czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić pięknym wystrojem klas, dlatego ogłosił konkurs na najpiękniej przystrojoną salę lekcyjną. Wszystkie sale, dzięki zaangażowaniu opiekunów i poszczególnych zespołów klasowych przybrały odświętny wygląd.

W ostatnim dniu nauki przed feriami SU ogłosił wyniki:

Kategoria I: klasy 0 - III

  • I miejsce – kl. I
  • II miejsce – kl. II
  • III miejsce – kl. III
  • IV miejsce - kl. 0

Kategoria II: klasy IV - VI

  • I miejsce – kl. V
  • II miejsce – kl. IV
  • III miejsce – kl. VI

Kategoria III: klasy VII - III g

  • I miejsce – kl. VII
  • II miejsce – kl. VIII
  • III miejsce – kl. III g

Teresa Nitka

  1. Wspólne kolędowanie w 2018 r.
  2. Zabawa andrzejkowa w 2018 r.
  3. Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019
  4. Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego - paczki dla dzieci z zakopiańskiego Domu Dziecka z okazji dnia św. Mikołaja w 2017r.
  5. Zabawa andrzejkowa w 2017 r.
  6. 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
  7. Wybory do Samorządu Uczniowskiego w 2017 r.

Strona 7 z 13

  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Pozycja: content-bottom
Styl: sp_xhtml outline

Artykuły

  • Wycieczka uczniów klasy II do Krakowa w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Rabkolandu w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Lekcja chemii z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w 2026 r. 10 czerwiec 2026
  • Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2026 r. 09 czerwiec 2026
  • Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2026 r. 09 czerwiec 2026
© 2026 Szkoła Podstawowa w Witowie im. ks. Leona Musielaka. Designed By Marta Osadzińska
  • Strona Główna
  • RODO
  • Galeria
  • Mali Witowianie
  • Zajęcia dodatkowe
  • Kontakt