Sport

Zajęcia biathlonowe w 2024 r.

        W środę, 17 kwietnia 2024 roku podczas zajęć WF - u w klasie VI, została zorganizowana lekcja pokazowa na temat biathlonu. Trenerzy Biathlonu z klubu z Kościeliska prezentowali na sali gimnastycznej strzelanie z karabinów laserowych do celu, a następnie uczniowie mogli się wykazywać swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Zajęcia biathlonowe odbędą się jeszcze w następnym tygodniu w klasach III - V oraz VII. Trenerzy serdecznie zapraszają zainteresowane dzieci do kontaktu z klubem biathlonowym w Kościelisku.

Monika Góźdź

Galeria zdjęć

unnamed 900x1200

II edycja Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym w 2024 r.

        Tuż po feriach, 26 lutego 2024 roku nasi reprezentanci w narciarstwie biegowym udali się do Zakopanego na II edycję Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym. Rywalizacja była bardzo wysoka, tym razem uczestnicy musieli zaprezentować bieg w stylu klasycznym. Najlepsze wyniki osiągnęło rodzeństwo: 

 • Bartłomiej Ogórek (III miejsce)
 • Piotr Ogórek (IV miejsce)
 • Aleksandra Ogórek (VI miejsce)
Gratulujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie naszej szkoły. 
 
Monika Goźdź
 
unnamed 2 1600x1200

Wyjazd na lodowisko w Czarnym Dunajcu w 2024 r.

        W drugim tygodniu ferii, 20 uczniów z naszej szkoły odbyło wyjazd na łyżwy na lodowisko do Czarnego Dunajca. Dzieci trenowały i doskonaliły swoje umiejętności ruchowe. Dziękujemy Gminie Kościelisko za sfinansowanie wyjazdu.

Monika Goźdź
 
unnamed 900x1200

Akcja zimowa "Bezpieczne ferie 2024".

        Ferie zimowe na stoku narciarskim Witów – Ski to już tradycja naszej szkoły. Bardzo pokaźna grupa uczniów z klas IV - VIII, pod opieką p. Kamili Matei, p. Jadwigi Krupy oraz p. Marty Podsiadło szusowała od 12.02 - 16.02.2024, w godzinach od 9.00 – 11.00 na stoku. Mimo, iż warunki nie należały do najlepszych, nasza młodzież jeździła z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Akcja miała na celu promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania ze stoku narciarskiego oraz zdrowego i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego.

Dziękujemy Gminie Kościelisko za organizację akcji zimowej.

Kamila Mateja

Galeria zdjęć

received 308869948837299 1600x1200

I edycja Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem w 2024 r.

        31 stycznia odbyła się I edycja Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym w Zakopanem techniką dowolną.  Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu uczniów. Najlepsze wyniki zaprezentowało rodzeństwo:

 • Aleksandra Ogórek - I miejsce
 • Piotr Ogórek - I miejsce
 • Bartłomiej Ogórek - II miejsce.
Tuż po feriach odbędzie się II edycja, a w marcu ostatnia III edycja, po której zostaną zebrane wyniki w klasyfikacji generalnej. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów.
Monika Goźdź
 
unnamed 3 1600x1069

Gminne Zawody Narciarstwa Biegowego im. Stanisława Bukowskiego "Ojca" w 2023 r.

        13 grudnia 2023 roku odbyły się Gminne Zawody Narciarstwa Biegowego im. Stanisława Bukowskiego „Ojca” na stadionie biathlonowym w Kościelisku organizowane przez Szkołę Podstawową w Dzianiszu. Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu zawodników. Wróciliśmy z zawodów z 4 medalami:

 • Aleksandra Ogórek z kl. I - I miejsce 
 • Bartłomiej Ogórek z kl. VI - II miejsce 
 • Piotr Ogórek z kl. VI - III miejsce 
 • Wojciech Jasionek z kl. VIII - III miejsce   
Gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom.
Monika Góźdź
img 0623 1600x1200

Igrzyska Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwa Powiatu Tatrzańskiego w 2023 r.

        W dniach 7 - 8 grudnia odbył się Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej nr 9 w Zakopanem. 

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Powiatu Tatrzańskiego w tenisie stołowym drużynowym (roczniki 2009 - 2010) dziewczęta zajęły III miejsce dla SP Witów (Karolina Pawlikowska, Małgorzata Szymusiak, Wiktoria Ratułowska) a w kategorii chłopców V miejsce (Sebastian Sieczka, Wojciech Jasionek, Szymon Lasak). Indywidualnie mistrzynią powiatu w tenisie stołowym IMS została Karolina Pawlikowska, a w kategorii chłopców indywidualnie V miejsce dla Sebastiana Sieczki.

W drugi dzień odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Tatrzańskiego w tenisie stołowym drużynowym (roczniki 2011 i młodsi) chłopcy zajęli II miejsce (Kamil Fronczysty, Krzysztof Solarczyk, Szymon Wróbel). Indywidualnie mistrzem powiatu w tenisie stołowym ID został Kamil Fronczysty, III miejsce uzyskał Krzysztof Solarczyk, natomiast VI Szymon Wróbel. 

Serdecznie gratulujemy tak dużych sukcesów!

Monika Góźdź

Galeria zdjęć

unnamed 1600x1200

Eliminacje do Powiatowej Halowej Piłki Nożnej w 2023 r.

        W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowej Halowej Piłki Nożnej. Uczestniczyły w nim szkoły z naszej gminy: S.P. w Witowie, S.P. w Dzianiszu oraz S.P. w Kościelisku. Eliminacje odbywały się osobno w kategoriach chłopcy i dziewczyny z klas IV - VI oraz VII - VIII. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnicy wykazali się wysokim poziomem gry. Drużyny które awansowały do kolejnego etapu powiatowego w Zakopanem to:

 • Dziewczyny z klas IV - VI z Witowa
 • Chłopcy z klas IV - VI z Kościeliska
 • Dziewczyny z klas VII - VIII z Dzianisza
 • Chłopcy z klas VII - VIII z Dzianisza.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Góźdź

Galeria zdjęć