Gminny Turniej Piłki Nożnej w Dzianiszu w 2024 r.

18 czerwca odbył się w Dzianiszu Gminny Turniej Piłki Nożnej. Rywalizowały w niej Szkoły Podstawowe z Dzianisza, Kościeliska i z Witowa. Punkty były przyznawane w kategoriach klas IV - VI chłopcy i dziewczęta oraz klas VII - VIII chłopcy i dziewczęta.
  • I miejsce uzyskała SP w Dzianiszu,
  • II miejsce SP w Kościelisku,
  • III miejsce SP w Witowie.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo.

unnamed 3 900x1200

Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Witowie w 2024 r.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizowały w nim 3 szkoły z Gminy Kościelisko: SP z Witowa, SP z Kościeliska oraz SP z Dzianisza.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom gry zdobywając miejsca w kategorii indywidualnej:

Klasy IV - VI:
Chłopcy:
  • Krzysztof Solarczyk I miejsce
  • Dawid Haberny III miejsce
Dziewczynki:
  • Marcelina Chrobak II miejsce
  • Anna Garaj III miejsce.
Klasy VII- VIII:
Dziewczynki:
  • Karolina Pawlikowska II miejsce
Chłopcy:
  • Kamil Fronczysty II miejsce
  • Krystian Fudala III miejsce.
W klasyfikacji generalnej, Puchar Wójta uzyskała szkoła w Witowie zdobywając największą ilość punktów.
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju, sędziemu głównemu - panu Andrzejowi Boczoń.

dsc 0041 1600x1067

I Gminny Turniej Piłki Nożnej dla klas 1, 2, 3.

7 czerwca 2024 roku uczniowie klas I i II wzięli udział w I Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dla klas 1,2,3, którego organizatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kościelisku. Na przygotowanie się do turnieju dzieci miały zaledwie dwa tygodnie, mimo tego spisały się znakomicie i dzielnie walczyły z zawodnikami drużyn z Dzianisza oraz Kościeliska. Gratulujemy!!!

Drużyna chłopców klasy 1 zdobyła III miejsce w składzie:

1. Garczek Kacper
  2. Knapczyk Jan
  3. Majerczyk Bartłomiej
  4. Szymusiak Jan
  5. Piczura Eligia
  6. Ogórek Aleksandra
  7. Emilia Wyrostek
  8. Jasionek Karolina

Drużyna chłopców klasy 2 zdobyła II miejsce w składzie:

1. Bobak Franciszek
  2. Gmiterek Kacper
  3. König Patryk
  4. Latta Antoni
  5. Łacek Aleksander
  6. Sieczka Jan
  7. Niźnik Jakub
  8. Sukta Szymon

Drużyna mieszana dziewczynek z klasy 1 i 2 zdobyła III miejsce w składzie:

1. Piczura Eligia
  2. Ogórek Aleksandra
  3. Wyrostek Emilia
  4. Wyrostek Natalia
  5. Szczechowicz Zofia
  6. Liszka Emilia
  7. Jasionek Karolina
  8. Podczerwińska Zuzanna
  9. Leja Ilona

Teresa Nitka

unnamed 9 1600x1200

Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie w 2024 r.

30 maja odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. Uczestniczyło w nim 38 uczniów z klas IV - VIII. Uczniowie byli podzieleni na 4 kategorie, najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

Klasa IV - VI dziewczęta
  1. Aleksandra Jamrych
  2. Małgorzata Krzeptowska - Sabała
  3. Maria Szpunar
Klasa IV - VI chłopcy
  1. Filip Jamrych
  2. Szymon Wróbel
  3. Andrzej Bzdyk
Klasa VII - VIII dziewczęta
  1. Owidia Piczura
  2. Karolina Bobak
  3. Julia Knapczyk
Klasa VII - VIII chłopcy
  1. Wojciech Jasionek
  2. Tomasz Krzeptowski - Sabała
  3. Kamil Fronczysty
Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu turnieju panu Andrzejowi Boczoń oraz pani Ewie Boczoń.

20240605 1054400 865x1200

Zajęcia biathlonowe w 2024 r.

W środę, 17 kwietnia 2024 roku podczas zajęć WF - u w klasie VI, została zorganizowana lekcja pokazowa na temat biathlonu. Trenerzy Biathlonu z klubu z Kościeliska prezentowali na sali gimnastycznej strzelanie z karabinów laserowych do celu, a następnie uczniowie mogli się wykazywać swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Zajęcia biathlonowe odbędą się jeszcze w następnym tygodniu w klasach III - V oraz VII. Trenerzy serdecznie zapraszają zainteresowane dzieci do kontaktu z klubem biathlonowym w Kościelisku.

Monika Góźdź

unnamed 900x1200

II edycja Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym w 2024 r.

Tuż po feriach, 26 lutego 2024 roku nasi reprezentanci w narciarstwie biegowym udali się do Zakopanego na II edycję Szkolnej Ligi w Narciarstwie Biegowym. Rywalizacja była bardzo wysoka, tym razem uczestnicy musieli zaprezentować bieg w stylu klasycznym. Najlepsze wyniki osiągnęło rodzeństwo:

• Bartłomiej Ogórek (III miejsce)
  • Piotr Ogórek (IV miejsce)
  • Aleksandra Ogórek (VI miejsce)
Gratulujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie naszej szkoły.

unnamed 2 1600x1200

Wyjazd na lodowisko w Czarnym Dunajcu w 2024 r.

W drugim tygodniu ferii, 20 uczniów z naszej szkoły odbyło wyjazd na łyżwy na lodowisko do Czarnego Dunajca. Dzieci trenowały i doskonaliły swoje umiejętności ruchowe. Dziękujemy Gminie Kościelisko za sfinansowanie wyjazdu.

unnamed 900x1200

Akcja zimowa "Bezpieczne ferie 2024".

Ferie zimowe na stoku narciarskim Witów – Ski to już tradycja naszej szkoły. Bardzo pokaźna grupa uczniów z klas IV - VIII, pod opieką p. Kamili Matei, p. Jadwigi Krupy oraz p. Marty Podsiadło szusowała od 12.02 - 16.02.2024, w godzinach od 9.00 – 11.00 na stoku. Mimo, iż warunki nie należały do najlepszych, nasza młodzież jeździła z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Akcja miała na celu promowanie bezpiecznego i racjonalnego korzystania ze stoku narciarskiego oraz zdrowego i kreatywnego wykorzystania czasu wolnego.

Dziękujemy Gminie Kościelisko za organizację akcji zimowej.

Kamila Mateja

received 308869948837299 1600x1200