Dzień edukacji ekologicznej w naszej szkole w 2020 r.

W czwartek 10 września miał miejsce w naszej szkole dzień edukacji ekologicznej. Gmina Kościelisko zorganizowała, dla uczniów szkoły podstawowej oraz zerówki i przedszkola, warsztaty, w trakcie których dzieci dowiedziały się o prawidłowej segregacji odpadów, dobrych nawykach prowadzących do zmniejszenia ilości odpadów, znaczeniu środowiska naturalnego i konieczności jego ochrony oraz podstawowych zagadnień związanych z ekologia.
Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego, Wód Polskich, Lasów Państwowych, Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, EduTatry w ciekawy sposób zaprezentowali uczniom treści dotyczące szeroko pojmowanej ekologii. Były filmy, gry i zabawy recykling, wykłady, wystawa interaktywna - cykl życia odpadów itp.
Młodzież brała udział  w dyskusjach, mogła też zadawać prowadzącym pytania na interesujące ją tematy.
Anna Rejewska

20200910_120130_1024x768