Przewodnicząca

Kacper Gach z kl. III gim.

Zastępca

Julia Granat z kl. VII SP

Sekretarz

Magdalena Chrobak z kl. VII SP

Opiekun Samorządu

p. Sebastian Kucharski

p. Teresa Nitka

Wspólne kolędowanie w 2018 r.

Koncert bożonarodzeniowy odbył się 20 grudnia 2018 roku. Każda klasa przygotowała wcześniej wybraną pastorałkę lub kolędę. Uczniowie klasy VIII SP, Magda i Szymon prowadzili uroczystość i przybliżali historię zwyczajów bożonarodzeniowych. Na zakończenie koncertu przedstawiciele SU złożyli życzenia pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej.

"By domy Wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki - symbol radości z narodzenia Jezusa oświetlało zawsze Wasze życie i pozwalało odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli."

Renata Górak & Elżbieta Lis-Chrapkiewicz

Zabawa andrzejkowa w 2018 r.

29 listopada 2018 roku odbyła się zabawa andrzejkowa, którą zorganizowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przy wsparciu swoich rówieśników, nauczycieli oraz rodziców. Dziewczyny przygotowały bufet, a chłopcy zajęli się oprawą muzyczną. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja wróżyli sobie przyszłość.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Teresa Nitka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

25 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci  przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosowało 142 uczniów.

WYNIKI WYBORÓW

1. Kacper Gach – 68 głosów
  2. Julia Granat – 28
  3. Magdalena Chrobak – 25
  4. Maria Szymusiak – 17

GRATULUJEMY !!!

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego - paczki dla dzieci z zakopiańskiego Domu Dziecka z okazji dnia św. Mikołaja w 2017r.

6 grudnia,  jak nakazuje tradycja św. Mikołaj odwiedza dzieci i przynosi im prezenty. W tym roku Samorząd Ucyniowski pomógł Świętemu sprostać temu zadaniu i przygotował świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Zakopanem. Zawartość świątecznych paczek uzgodniono wcześniej z dyrektorem placówki. Okazało się, że mile widziane będą słodycze. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie. Przygotowano 23 jednakowe paczki, a w nich znajdowały się przeróżne słodkości. Każda klasa zakupiła określony gatunek słodyczy z wcześniej przygotowanej listy. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Przygotowano również dwa świąteczne worki pełne owoców. Opiekunowie Samorządu Szkolnego dziękują serdecznie za tak ogromne zaangażowanie uczniów i wychowawców. Mamy nadzieję, że odwiedziny tak oczekiwanego św. Mikołaja sprawiły dzieciom radość i wywołały uśmiech na twarzy.

Zabawa andrzejkowa w 2017 r.

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował długo wyczekiwaną dyskotekę andrzejkową, integrującą społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Kultywując tradycje związane z andrzejkami uczniowie z dużym zainteresowaniem podjęli próby poznania przyszłości. Bawili się przy tym doskonale pamiętając, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną dyskotekę.

Jesteś tutaj: Home Samorząd Uczniowski