Przewodnicząca

Opiekun Samorządu

p. Anna Gąsienica

p. Hanna Zych - Piczura

Zabawa karnawałowa w 2024 r.

"Karnawał, karnawał to taniec, zabawa to rytm, który przenika gdy płynie muzyka…"

8 lutego 2024 roku jak co roku w karnawale w naszej szkole odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy”. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje. Na balu nie zabrakło Spider - Man`a, policjantów, żołnierzy, piłkarzy, strażaków, księżniczek, wróżek, czarodziejek i pszczółek. Dzieci bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W tym dniu nie obyło się bez zabaw oraz konkursów, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie uczennicom z SU za prowadzenie konkursów, uczniom klasy VIII Wojciechowi Jasionkowi i Sebastianowi Sieczce za organizację oprawy muzycznej oraz Rodzicom za poczęstunek dla dzieciaków.

Teresa Nitka

20240208 122004 1259x1200

Akcja charytatywna SU "Wyślij pączka do Afryki" w 2024 r.

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje.

Z okazji tłustego czwartku Rada Rodziców zafundowała pączki, które uczniowie SU sprzedawali wszystkim chętnym „pączkożercom”. Zebrane datki w wysokości 1000 zł  zostaną przekazane Fundacji, a ta przeznaczy je na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. W tym roku hasłem zbiórki było „Razem ratujmy życie dzieci” z uwagi na ogromne potrzeby afrykańskich szpitali, w których brakuje bardzo wielu potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji.

1707398197687 1600x720

Zbiórka charytatywna na rzecz naszego absolwenta w 2024 r.

Nasza szkoła podjęła inicjatywę zorganizowania pomocy dla naszego absolwenta, Szymona Długopolskiego, który pół roku temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu.

Aby odzyskać pełną sprawność, potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Przeprowadzono zbiórkę pieniężną w parafii 14 stycznia 2024 roku oraz w szkole 16 stycznia 2024 roku.

Zebrano 8 910 zł i 6 euro.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli finansowo Szymona.

zbiorka 2

Zabawa andrzejkowa w 2023 r.

Kolejny udany, wesoły i roztańczony wieczór andrzejkowy pełen wróżb i smakołyków miał miejsce w naszej szkole 23 listopada 2023 roku. Uczniowie klas IV - VIII znakomicie bawili się przy dźwiękach młodzieżowych przebojów krajowych i zagranicznych, a także rywalizowali w sprawnościowych zabawach towarzyskich. Po wyczerpującej dawce emocji mogli odpocząć i wzmocnić się w bufecie, w którym serwowano pyszne kanapki i ciasta domowego wypieku oraz chłodne napoje.

W czasie zabawy miał miejsce także konkurs na najlepiej ubraną parę wieczoru. Rywalizację wygrali Amelia Staszel z kl. VIII i Jan Krupa z kl. VII.

20231123 184943 1600x739

Razem pomagamy Mikołajowi przywrócić uśmiech małym pacjentom!

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Mikołajkowa Zbiórka” organizowanej przez Podhalańską Grupę Poszukiwawczo - Ratowniczą.

Celem akcji było zorganizowanie prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach województwa małopolskiego. Organizatorzy i uczestnicy akcji mają nadzieję, że dzięki mikołajkowym podarunkom na twarzach małych pacjentów chociaż na chwilę pojawi się uśmiech, a radość z otrzymanych zabawek, gier, książek, przyborów do rysownia lub układanek pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu.

Społeczność naszej szkoły z zaangażowaniem odpowiedziała na prośbę Organizatorów. Każda klasa dołożyła swoją „cegiełkę”, a Rada Rodziców zakupiła mikołajkowe podarunki, które zostały przekazane Stowarzyszeniu PGPR.

Na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców, p. Ani Chrobak, składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za otwartość, pomoc i zaangażowanie.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

20231122 085854 1600x901

OGŁOSZENIE - Kiermasz świąteczny w 2023 r.

Dnia 28 listopada 2023 roku o godz. 16.00 zostanie otwarty w naszej szkole, na korytarzu głównym, KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH wykonanych przez uczniów. Warsztaty prowadziły pani Karolina Magulska i pani Bogusława Fudala, które zainspirowały naszych podopiecznych wieloma ciekawymi pomysłami. Materiałów dostarczyły panie instruktorki, część zakupiła Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Wyrażamy nasze podziękowanie paniom Karolinie Magulskiej i Bogusławie Fudali za entuzjastyczne podjęcie inicjatywy i wysiłek włożony w realizację projektu Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunki SU

img 20231119 wa0016

"Szkoła pamięta" w 2023 r.

Nasza placówka, podobnie jak w zeszłym roku, wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Odbywa się ona w okresie, kiedy wspominamy zarówno naszych bliskich zmarłych, jak również tych, którzy zapisali się w historii lokalnej i ogólnokrajowej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy V i III wraz z wychowawcami i opiekunami SU udali się na cmentarze do Witowa, Chochołowa i Zakopanego, by poprzez uporządkowanie grobów, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Przygotowano również gazetki ścienne nawiązujące do zwyczajów świąt zadusznych.

Anna Gąsienica

20231030 125209 1600x901