Przewodnicząca

Kacper Gach z kl. III gim.

Zastępca

Julia Granat z kl. VII SP

Sekretarz

Magdalena Chrobak z kl. VII SP

Opiekun Samorządu

p. Sebastian Kucharski

p. Teresa Nitka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

25 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci  przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosowało 142 uczniów.

WYNIKI WYBORÓW

1. Kacper Gach – 68 głosów
  2. Julia Granat – 28
  3. Magdalena Chrobak – 25
  4. Maria Szymusiak – 17

GRATULUJEMY !!!

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego - paczki dla dzieci z zakopiańskiego Domu Dziecka z okazji dnia św. Mikołaja w 2017r.

6 grudnia,  jak nakazuje tradycja św. Mikołaj odwiedza dzieci i przynosi im prezenty. W tym roku Samorząd Ucyniowski pomógł Świętemu sprostać temu zadaniu i przygotował świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Zakopanem. Zawartość świątecznych paczek uzgodniono wcześniej z dyrektorem placówki. Okazało się, że mile widziane będą słodycze. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie. Przygotowano 23 jednakowe paczki, a w nich znajdowały się przeróżne słodkości. Każda klasa zakupiła określony gatunek słodyczy z wcześniej przygotowanej listy. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Przygotowano również dwa świąteczne worki pełne owoców. Opiekunowie Samorządu Szkolnego dziękują serdecznie za tak ogromne zaangażowanie uczniów i wychowawców. Mamy nadzieję, że odwiedziny tak oczekiwanego św. Mikołaja sprawiły dzieciom radość i wywołały uśmiech na twarzy.

Zabawa andrzejkowa w 2017 r.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował długo wyczekiwaną dyskotekę andrzejkową, integrującą społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Kultywując tradycje związane z andrzejkami uczniowie z dużym zainteresowaniem podjęli próby poznania przyszłości. Bawili się przy tym doskonale pamiętając, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną dyskotekę.

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycją w naszej gminie są wieczornice z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Co roku uczniowie jednej z gminnych szkół przygotowują krótkie wystąpienie z tej okazji. W tym roku zaszczyt ten przypadł naszej szkole. Uczniowie z klas V i VI SP oraz III Gim. pilnie pracowali podczas prób do akademii pod kierunkiem pań opiekunek Samorządu Uczniowskiego: p. Agaty Szeligi i p. Renaty Górak, muzyka: p. Krzysztofa Przywoźnego oraz historyczki: p. Marty Osadzińskiej.

Najpierw uczestnicy akademii zaprezentowali efekty swojej pracy na szkolnych obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w czwartek 9 listopada. Była to swego rodzaju próba generalna przed sobotnim występem.

W mroźne popołudnie dnia 11 listopada 2017 roku w kościele parafialnym w Kościelisku miały miejsce gminne obchody Święta Niepodległości. Przed uroczystością zebranym rozdawano kotyliony. We mszy św. wzięły udział liczne poczty sztandarowe z całej gminy, w tym również reprezentujący Zespół Szkół w Witowie poczet w składzie:

• Jan Szwab (sztandarowy)
  • Sabina Truchan (asysta)
  • Martyna Wróbel (asysta)

Po nabożeństwie uczniowie naszej szkoły wystąpili przed zebranymi w kościele mieszkańcami gminy. Chórek przygotowany przez p. Krzysztofa zaprezentował cztery znane pieśni patriotyczne: „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani” oraz „Legiony”. Widzowie otrzymali mini śpiewniki by mogli włączyć się do śpiewu. Uczennica klasy VI SP Julia Granat wspaniale zaśpiewała pieśń „Boże coś Polskę…”, akompaniował jej na gitarze niezrównany p. K. Przywoźny.

Liczni recytatorzy deklamowali utwory opiewające walkę o niepodległość naszej Ojczyzny.

Po akademii zebrani udali się na plac kościelny, pod Krzyżem Polski odczytano apel poległych, odśpiewano hymn Polski, delegacje gminnych instytucji i szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na tym uroczystość zakończono.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Kościelisku na portalu informacyjnym Podhale24pl.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w 2017 r.

W poniedziałek, 16 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły udali się do urn by wybrać Przewodniczącą/Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Tegoroczne wybory zdominowała zdecydowanie płeć piękna gdyż swoje kandydatury zgłosiły trzy uczennice:

• Magdalena Chrobak z kl. VI SP
  • Sabryna Jasionek z kl. III Gim.
  • Sabina Truchan z kl. III Gim.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I SP po III Gim. wzięli czynny udział w wyborach i oddali swoje głosy na jedną z trzech kandydatek. Wybór w tym roku był bardzo trudny. Magdalena Chrobak to pełna zapału do pracy uczennica, która dopiero rozpoczyna swoją „polityczną” karierę. Atutem Sabryny Jasionek jest doświadczenie, od lat jest działaczką Samorządu Uczniowskiego, w zeszłym roku pełniła funkcję Przewodniczącej. Sabinę Truchan z kolei cechuje żywiołowość, energia, spory temperament i zdecydowanie.

Tego samego dnia komisja wyborcza w składzie: p. Agata Szeliga (przewodnicząca), p. Renata Górak (członek) i p. Marta Osadzińska (członek) przeliczyła głosy. Ostatecznie zaciętą rywalizację wygrała Sabryna Jasionek, która tym samym zostałaPrzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na kolejną roczną kadencję. Magdalena Chrobak będzie pełniła zaszczytną funkcję Zastępcy, natomiast Sabina Truchan podjęła się trudnej roli Sekretarza.

Jesteś tutaj: Home Samorząd Uczniowski