Przewodnicząca

Kacper Gach z kl. III gim.

Zastępca

Julia Granat z kl. VII SP

Sekretarz

Magdalena Chrobak z kl. VII SP

Opiekun Samorządu

p. Sebastian Kucharski

p. Teresa Nitka

"Góra grosza" w 2019 r.

Samorząd Uczniowski zakończył akcję „Góra Grosza”. Zbieranie monet organizowane jest już po raz XIX przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu i spokojnie dorastać bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Łącznie zebrano 542 złote i 70 groszy. Dziękujemy wszystkim za ofiarność i empatię.

Zabawa karnawałowa w 2019 r.

14 lutego 2019 roku czyli w dniu, w którym kościół wspomina św. Walentego, patrona zakochanych w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Korytarz wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany przez uczniów kolorowymi balonami, serduszkami, gwiazdkami zachęcał do zabawy - najpierw młodszych uczniów klas „0” – III SP, a po południu starszych uczniów klas IV-VIII SP i III gimnazjum. Wszyscy bawili się znakomicie. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Uczniom naszej szkoły do tańca przygrywali uczniowie z SU, którzy również dla najmłodszych przygotowali ciekawe zabawy i konkursy. Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu, wyboru dokonano w dwóch kategoriach: klasy „0” -I oraz II – III. Zwycięzcami zostali:

• Anna Szczechowicz i Oskar Łacek
  • Karolina Bobak i Karolina Pawlikowska.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. „To już jest koniec”.

Teresa Nitka

Konkurs Samorządu Uczniowskiego na najpiękniej przystrojoną świątecznie salę lekcyjną w 2019 r.

Czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić pięknym wystrojem klas, dlatego ogłosił konkurs na najpiękniej przystrojoną salę lekcyjną. Wszystkie sale, dzięki zaangażowaniu opiekunów i poszczególnych zespołów klasowych przybrały odświętny wygląd.

W ostatnim dniu nauki przed feriami SU ogłosił wyniki:

Kategoria I: klasy 0 - III

• I miejsce – kl. I
  • II miejsce – kl. II
  • III miejsce – kl. III
  • IV miejsce - kl. 0

Kategoria II: klasy IV - VI

• I miejsce – kl. V
  • II miejsce – kl. IV
  • III miejsce – kl. VI

Kategoria III: klasy VII - III g

• I miejsce – kl. VII
  • II miejsce – kl. VIII
  • III miejsce – kl. III g

Teresa Nitka

Wspólne kolędowanie w 2018 r.

Koncert bożonarodzeniowy odbył się 20 grudnia 2018 roku. Każda klasa przygotowała wcześniej wybraną pastorałkę lub kolędę. Uczniowie klasy VIII SP, Magda i Szymon prowadzili uroczystość i przybliżali historię zwyczajów bożonarodzeniowych. Na zakończenie koncertu przedstawiciele SU złożyli życzenia pracownikom szkoły i całej społeczności szkolnej.

"By domy Wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki - symbol radości z narodzenia Jezusa oświetlało zawsze Wasze życie i pozwalało odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli."

Renata Górak & Elżbieta Lis-Chrapkiewicz

Zabawa andrzejkowa w 2018 r.

29 listopada 2018 roku odbyła się zabawa andrzejkowa, którą zorganizowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przy wsparciu swoich rówieśników, nauczycieli oraz rodziców. Dziewczyny przygotowały bufet, a chłopcy zajęli się oprawą muzyczną. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja wróżyli sobie przyszłość.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Jesteś tutaj: Home Samorząd Uczniowski