Żywa lekcja historii z Grupą Artystyczną Reconstructo w 2018 r.

Uczniowie wszystkich oddziałów naszej szkoły 9 października brali udział w pokazie historycznym przygotowanym przez dwóch przedstawicieli 'Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Historia eksperymentalna'Zaprezentowany program nosił tytuł: "Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

W trakcie pokazu omówiono krótko sytuację pod zaborami oraz powstania narodowe - kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I wojnę światową. Równocześnie wybrani uczniowie przebierani byli w elementy strojów z epoki - szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich. Pokazano także repliki broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Przedstawiciele grupy Rekonstrukto opowiedzieli o pracy kobiet - sanitariuszek, elementach charakterystycznych broni np. muszkietu z zamkiem skałkowym, zasadach fechtunku. Młodzież mogła przymierzyć stroje i przez chwilę używać zgromadzonych na pokazie rekwizytów (np. rekonstruowane nosze z okresu I wojny światowej).

Anna Rejewska

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

25 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci  przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosowało 142 uczniów.

WYNIKI WYBORÓW

1. Kacper Gach – 68 głosów
  2. Julia Granat – 28
  3. Magdalena Chrobak – 25
  4. Maria Szymusiak – 17

GRATULUJEMY !!!

Program edukacyjny poświęcony związkom frazeologicznym w 2018 r.

Kolejny program edukacyjny, który zaprezentowali naszym uczniom krakowscy aktorzy z Agencji Pro - Art_Krak, pan Wojciech Habela i pan Jacek Lenczar, dotyczył związków frazeologicznych. Jak zwykle w radosny i pełen humoru sposób aktorzy przybliżyli zagadnienie powstawania związków frazeologicznych, wyjaśnili ich genezę (opowiadając krótkie historie np. 'wyjść na czymś, jak Zabłocki na mydle'), nauczyli rozróżniać wyrażenia, zwroty i frazy. W czasie programu w czwartek 13 września 2018 roku mogliśmy usłyszeć ponad sto różnych związków frazeologicznych. Uczniowie szkoły podstawowej i ostatniej klasy gimnazjum opuszczali halę gimnastyczną z głowami pełnymi wyrażeń, fraz i zwrotów, które używane są niezmiernie często w codziennych sytuacjach.

Żywa lekcja przyrody dla uczniów klasy III SP w TPN w 2018 r.

W środę 12 września 2018 roku klasa III SP wzięła udział w lekcji przyrody na żywo. Zajęcia prowadziła pani Alina Sidor pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o drzewach iglastych i liściastych występujących na Podhalu. Później pracowali w grupach. Ich zadaniem było dopasowanie liści i owoców do poznanych drzew. Następnie odbyły się zajęcia w terenie. Zadaniem dzieci było odszukanie pięciu poznanych drzew liściastych i rozpoznawanie po igłach i szyszkach rosnących drzew iglastych. Na zakończenie uczniowie nauczyli się, w jaki sposób zmierzyć wysokość drzewa bez ścięcia go. Około 12.00 wróciliśmy do szkoły. Zajęcia na żywo bardzo nam się podobały i chętnie weźmiemy udział w kolejnych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Dnia 3 września 2018 roku po uroczystej mszy św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli, życzył udanego roku szkolnego. Samorząd Uczniowski przygotował krótkie wystąpienie przypominające o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu akademii uczniowie poszczególnych klas udali się na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym :)

Informacja o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Uprzejmie informujemy, że msza święta inaugurująca nowy rok szkolny 2018/2019 dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjum w Witowie odbędzie się 3 września o godz. 9:00. Po nabożeństwie o godz. 10:00 w budynku szkoły odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności