Aktualności

Informacja o organizacji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

        Uprzejmie informujemy, że msza święta dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjum w Witowie odbędzie się 22 czerwca o godz. 9:00. Po nabożeństwie o godz. 10:00 w budynku szkoły rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Pomoc dla Izy.

        Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób o ogromnym sercu o wsparcie finansowe dla chorej na białaczkę limfoblastyczną uczennicy naszej szkoły, Izabeli Piczura. Iza jest uczennicą klasy VI SP. Od lipca 2015 roku walczy z chorobą. Po dwóch latach hospitalizacji wydawało się, że młody organizm zwalczył chorobę. Niestety początkiem 2018 roku nastąpił nawrót choroby. W ostatnich dniach stan Izy bardzo się pogorszył dlatego też niezbędny jest zakup leków, które nie są refundowane przez NFZ. W krótkim czasie konieczne jest zebranie ogromnej kwoty, 300 tys. zł. Wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc bardzo prosimy o wpłaty na konto fundacji „Podaruj życie”. Podajemy numer konta: 07175000120000000023161346 z dopiskiem "Dla Izabeli Piczura”. Serdecznie dziękujemy za każdą kwotę.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Witowie

 

Wycieczka uczniów kl. "0" do Zubrzycy w 2018 r.

       19 czerwca 2018 roku uczniowie zerówki wybrali się na wycieczkę do Skansenu Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Wycieczka rozpoczęła się od ścieżki edukacyjnej „Od ziarna do chleba". Pani przewodnik pokazała cały proces produkcji mąki i pieczenia chleba. Dzieci próbowały młócić zboże cepami, przesiewać ziarno, mielić na żarnach i w końcu zarobić ciasto. Na potrzeby ścieżki edukacyjnej dzieci piekły orawskie "moskole", które później zjedli popijając kawą zbożową. Po posiłku dzieci zwiedzały skansen. Pani przewodnik pokazała jak dawniej wyciskało się olej z lnu, jak robiono ubrania góralskie, dzieci były w kuźni. Uczniowie zatrzymali  się przed starodawną pasieką ogrodzoną charakterystycznym płotem z listewek, podziwiali sposób budowania domów z drewna. Następnie był czas na  zakup pamiątek. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Witowa.

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w 2018 r. - zbieranie zakrętek i plastikowych opakowań.

        18 czerwca 2018 roku zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna prowadzona przez Samorząd Uczniowski. Celem akcji była pomoc dla Michała  Basiorki cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, wodogłowie i padaczkę lekooporną. Chłopiec wymaga długotrwałej i specjalistycznej rehabilitacji. Jest pod stałą kontrolą neurologiczną i neurochirurgiczną oraz ortopedyczną.

Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska oraz rodzice. Zbierano plastikowe zakrętki oraz pojemniki po jogurtach i śmietanie.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE SKŁADAMY P. KRZYSZTOFOWI DOMARECKIEMU ZA REKORDOWĄ ILOŚĆ ZEBRANYCH ZAKRĘTEK (11 WORKÓW). 

Mamy nadzieję, że przeprowadzona zbiórka pozwoli zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny, medyczny i drogie lekarstwa.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!!!

Dzień Mamy i Taty w 2018 r.

„Dom – to nie tapety, nie meble, nie kąt z żyrandolem, obrazem.

Dom – to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem”.

        15 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III SP przygotowali uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wierszem i piosenką podziękowali swoim rodzicom za miłość i opiekę. Zaprezentowali również swoje umiejętności m.in. gry na dzwonkach chromatycznych. Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Na koniec odbył się wspólny poczęstunek, który przygotowali rodzice.

        Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Dlatego też co roku dzieci przygotowują akademię dla rodziców, by podziękować za miłość i troskę. 8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły rodziców na przedstawienie. Sala przedszkolna stała się sceną, na której maluchy zaprezentowały program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki, taniec oraz życzenia. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły do zabawy, która polegała na rozpoznaniu się na portrecie. Dużo radości sprawiło rodzicom rozpoznanie się na portrecie narysowanym przez jego pociechę. Jak się okazało, nie było to wcale łatwe zadanie. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze.

Galeria zdjęć

        28 maja 2018 roku uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali wierszy i piosenek, które były wyrazem miłości i wdzięczności. Później goście obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt.”Ścieżka pod górkę”. Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Potem wszyscy zebrani usiedli przy wspólny stole, gdzie czekały na nich słodkości. Była to też chwila dzielenia się wrażeniami z występu dzieci i pochwał.

Myślę, że świąteczny nastrój i miła atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci.

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny "Jemy zdrowo i kolorowo" w 2018 r.

        14 czerwca 2018 roku wręczono nagrody za ostatni w tym roku szkolnym konkurs plastyczny dla klas I - III SP pt. „Jemy zdrowo i kolorowo”. Mamy nadzieję, że plakaty stworzone przez dzieci zachęcą wszystkich uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania i czynnego wypoczynku.

Najlepsze prace:

  • Kl. „0”: W. Szczepaniak-Sywarny, M. Szpunar, D. Ogórek
  • Kl. I: M. Bednarz, Z. Krupa, O. Piczura, J. Knapczyk
  • Kl. II: K. Pawlikowska, M. Szymusiak, K. Bobrowski
  • Kl. III: P. Ścisłowicz, A. Watycha, E. Lasak

WYRÓŻNIENIA:

  • Kl. „0”: M. Dubiel, J. Komperda, A. Niźnik, B. Ogórek
  • Kl. I: K. Bobak, G. Domarecka, L. Ondrikova
  • Kl. II:  W. Ratułowska, I. Kowalczyk, W. Jasionek
  • Kl. II: S. Lasak, S. Sieczka
  • Kl. III: S. Gocał, B. Szwab, T. Łukaszczyk
  • Kl. III: S. Martinez-Baran, M. Korczak, M. König.

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności