Pomoc dla Izy.

Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób o ogromnym sercu o wsparcie finansowe dla chorej na białaczkę limfoblastyczną uczennicy naszej szkoły, Izabeli Piczura. Iza jest uczennicą klasy VI SP. Od lipca 2015 roku walczy z chorobą. Po dwóch latach hospitalizacji wydawało się, że młody organizm zwalczył chorobę. Niestety początkiem 2018 roku nastąpił nawrót choroby. W ostatnich dniach stan Izy bardzo się pogorszył dlatego też niezbędny jest zakup leków, które nie są refundowane przez NFZ. W krótkim czasie konieczne jest zebranie ogromnej kwoty, 300 tys. zł. Wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc bardzo prosimy o wpłaty na konto fundacji „Podaruj życie”. Podajemy numer konta: 07175000120000000023161346 z dopiskiem "Dla Izabeli Piczura”. Serdecznie dziękujemy za każdą kwotę.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Witowie

Konkurs plastyczny "Jemy zdrowo i kolorowo" w 2018 r.

14 czerwca 2018 roku wręczono nagrody za ostatni w tym roku szkolnym konkurs plastyczny dla klas I - III SP pt. „Jemy zdrowo i kolorowo”. Mamy nadzieję, że plakaty stworzone przez dzieci zachęcą wszystkich uczniów naszej szkoły do zdrowego odżywiania i czynnego wypoczynku.

Najlepsze prace:

• Kl. „0”: W. Szczepaniak-Sywarny, M. Szpunar, D. Ogórek
  • Kl. I: M. Bednarz, Z. Krupa, O. Piczura, J. Knapczyk
  • Kl. II: K. Pawlikowska, M. Szymusiak, K. Bobrowski
  • Kl. III: P. Ścisłowicz, A. Watycha, E. Lasak

WYRÓŻNIENIA:

• Kl. „0”: M. Dubiel, J. Komperda, A. Niźnik, B. Ogórek
  • Kl. I: K. Bobak, G. Domarecka, L. Ondrikova
  • Kl. II:  W. Ratułowska, I. Kowalczyk, W. Jasionek
  • Kl. II: S. Lasak, S. Sieczka
  • Kl. III: S. Gocał, B. Szwab, T. Łukaszczyk
  • Kl. III: S. Martinez-Baran, M. Korczak, M. König.

Wycieczka klasy III SP do Wieliczki w 2018 r.

13 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III SP uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Wieliczce. Dzieci aktywnie spędziły czas podczas pełnej przygód wędrówce przez zabytkowe podziemia. Odkrywały sekrety krainy Solilandii. Zadaniem ich było odnalezienie bajkowych postaci i przedmiotów. Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, rozwiązaniem quizu. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Następnym etapem wycieczki była wizyta w zoo, gdzie dzieciaki mogły na żywo zobaczyć zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Mam nadzieję, że przeżycia i wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w ich pamięci.

Teresa Nitka

"Zabawa to jest to" - program edukacyjny w 2018 r.

„Zabawa to jest to” - pod tym tytułem 12 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole program edukacyjny, podczas którego Pan Ślesicki zabrał uczniów w podróż dookoła świata. Dzieci świetnie się bawiły i mogły również wiele się nauczyć oraz sprawdzić się w różnych konkurencjach. Do zobaczenia za rok!

Dzień Regionalny i Dzień Dziecka w 2018 r.

Dnia 6 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Regionalny połączony z Dniem Dziecka.

Kolejne święto naszego regionu poświęcone było kuchni góralskiej. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu regionalnego „Mali Witowianie", który zaprezentował program: „Sobotnie popołudnie". Potem głos zabrał dyrektor szkoły. Przywitał zebranych i odczytał harmonogram święta. Uczniowie klas 0 - III SP zostali na korytarzu szkolnym, gdzie specjalny gość pani Czesława Boblak opowiadała dzieciom o typowych potrawach góralskiego menu, sposobach przygotowania i składnikach podstawowych, tradycyjnych dań. Następnie reprezentanci klas młodszych rywalizowali ze sobą w quizie na temat kuchni góralskiej.

W tym samym czasie uczniowie klasy VII SP oraz II - III gimnazjum rozegrali mecz w piłkę siatkową w hali gimnastycznej, a klasy IV - VI SP grały w kometkę, ringo i piłkę nożną na boisku szkolnym. Po 45 minutach klasy zmieniły miejsce rozgrywania konkurencji.

Swoje stanowisko miały również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej z Zakopanego. Dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki o tematyce zdrowotnej. Badały poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą Smokerlyzera. Sprawdzały, jak widzi człowiek po spożyciu alkoholu oraz narkotyków za pomocą Alko i Narkogogli.

Rodzice przygotowali różnorodny i smaczny poczęstunek. Każdy mógł zaspokoić swój apetyt, kosztując dań na ciepło, mięsnych i serowych przekąsek oraz słodkich smakołyków.

Uczniowie podzieleni na grupy mogli korzystać także z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dużą popularnością cieszyła się zjeżdżalnia oraz rozgrywki sportowe. Dzień minął w serdecznej i miłej atmosferze.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie święta.

Dzień Mamy i Taty w 2018 r.

28 maja 2018 roku uczniowie klasy drugiej zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali wierszy i piosenek, które były wyrazem miłości i wdzięczności. Później goście obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt.”Ścieżka pod górkę”. Na zakończenie części artystycznej dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Potem wszyscy zebrani usiedli przy wspólny stole, gdzie czekały na nich słodkości. Była to też chwila dzielenia się wrażeniami z występu dzieci i pochwał.

Myślę, że świąteczny nastrój i miła atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci.

Jesteś tutaj: Home Aktualności