Konkurs plastyczny "Świąteczne drzewko" dla klas "0" - III SP w 2017 r.

12 grudnia 2017 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny ''Świąteczne drzewko", którego celem było kultywowanie świątecznej tradycji ubierania choinki oraz rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i wyobraźni plastycznej. Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie klas 0 – III SP. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane estetycznie i z dużym zaangażowaniem.

Wyniki konkursu:

• Owidia Piczura kl. I
  • Martyna Banach kl. II
  • Jakub Gąsienica - Groń kl. III

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do licznego udziału w kolejnych konkursach.

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego - paczki dla dzieci z zakopiańskiego Domu Dziecka z okazji dnia św. Mikołaja w 2017 r.

6 grudnia,  jak nakazuje tradycja św. Mikołaj odwiedza dzieci i przynosi im prezenty. W tym roku Samorząd Ucyniowski pomógł Świętemu sprostać temu zadaniu i przygotował świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Zakopanem. Zawartość świątecznych paczek uzgodniono wcześniej z dyrektorem placówki. Okazało się, że mile widziane będą słodycze. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie. Przygotowano 23 jednakowe paczki, a w nich znajdowały się przeróżne słodkości. Każda klasa zakupiła określony gatunek słodyczy z wcześniej przygotowanej listy. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Przygotowano również dwa świąteczne worki pełne owoców. Opiekunowie Samorządu Szkolnego dziękują serdecznie za tak ogromne zaangażowanie uczniów i wychowawców. Mamy nadzieję, że odwiedziny tak oczekiwanego św. Mikołaja sprawiły dzieciom radość i wywołały uśmiech na twarzy.

Zabawa andrzejkowa w 2017 r.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował długo wyczekiwaną dyskotekę andrzejkową, integrującą społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Kultywując tradycje związane z andrzejkami uczniowie z dużym zainteresowaniem podjęli próby poznania przyszłości. Bawili się przy tym doskonale pamiętając, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną dyskotekę.

Pokaz iluzji w 2017 r.

14 listopada 2017 roku miał w naszej szkole miejsce pokaz sztuki iluzji. W spotkaniu z iluzjonistą udział wzięli uczniowie zarówno młodszych klas szkoły podstawowej jak i starsi uczniowie, nawet gimnazjaliści.

Liczne triki zręcznościowe wywoływały na twarzach widzów uśmiech, niedowierzanie, podziw i zachwyt. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć rzeczy niemożliwe, niezgodne z prawami fizyki. Artysta wydobywał ze swojego gardła niezliczoną ilość piłeczek pingpongowych, „wyczarowywał” wodę w pustej misce, z kieszeni asystenta - kolegi z klasy VII - wyjmował prawdziwe jajka, itp. Ujawnił również tajemnice kilku trików.

Niektórzy wyszli z pokazu z przekonaniem, że  wszystko jest możliwe, a niektórzy byli zadowoleni z dobrej zabawy. Na pewno iluzjonista zrobił wrażenie na widzach.

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycją w naszej gminie są wieczornice z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Co roku uczniowie jednej z gminnych szkół przygotowują krótkie wystąpienie z tej okazji. W tym roku zaszczyt ten przypadł naszej szkole. Uczniowie z klas V i VI SP oraz III Gim. pilnie pracowali podczas prób do akademii pod kierunkiem pań opiekunek Samorządu Uczniowskiego: p. Agaty Szeligi i p. Renaty Górak, muzyka: p. Krzysztofa Przywoźnego oraz historyczki: p. Marty Osadzińskiej.

Najpierw uczestnicy akademii zaprezentowali efekty swojej pracy na szkolnych obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w czwartek 9 listopada. Była to swego rodzaju próba generalna przed sobotnim występem.

W mroźne popołudnie dnia 11 listopada 2017 roku w kościele parafialnym w Kościelisku miały miejsce gminne obchody Święta Niepodległości. Przed uroczystością zebranym rozdawano kotyliony. We mszy św. wzięły udział liczne poczty sztandarowe z całej gminy, w tym również reprezentujący Zespół Szkół w Witowie poczet w składzie:

• Jan Szwab (sztandarowy)
  • Sabina Truchan (asysta)
  • Martyna Wróbel (asysta)

Po nabożeństwie uczniowie naszej szkoły wystąpili przed zebranymi w kościele mieszkańcami gminy. Chórek przygotowany przez p. Krzysztofa zaprezentował cztery znane pieśni patriotyczne: „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani” oraz „Legiony”. Widzowie otrzymali mini śpiewniki by mogli włączyć się do śpiewu. Uczennica klasy VI SP Julia Granat wspaniale zaśpiewała pieśń „Boże coś Polskę…”, akompaniował jej na gitarze niezrównany p. K. Przywoźny.

Liczni recytatorzy deklamowali utwory opiewające walkę o niepodległość naszej Ojczyzny.

Po akademii zebrani udali się na plac kościelny, pod Krzyżem Polski odczytano apel poległych, odśpiewano hymn Polski, delegacje gminnych instytucji i szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na tym uroczystość zakończono.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Kościelisku na portalu informacyjnym Podhale24pl.

Akcja "Odblaskowa szkoła" w 2017 r.

Dnia 9 listopada 2017 roku nasza szkoła, już po raz VIII wzięła aktywny udział w akcji ”Odblaskowa Szkoła”.

Celem akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, a w szczególności używanie wszelkiego rodzaju elementów odblaskowych.

Tym razem uczniowie, razem z policjantami z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem kontrolowali zachowanie uczestników w ruchu drogowym. Obeszło się bez mandatów bo kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego zostali pouczeni przez policjantów a jako „karę” otrzymywali cytrynę.

Kierowcy poruszający się zgodnie przepisami w nagrodę byli częstowani jabłkami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności