Nauczyciele - bibliotekarze:

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

w roku szkolnym 2018/2019

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

Nowości w szkolnej bibliotece w roku szkolnym 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 do zbiorów bibliotecznych włączono 260 książek zakupionych dzięki dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki były sukcesywnie udostępniane czytelnikom, eksponowane na specjalnych półkach. Wśród zakupionych nowości znalazły się kontynuacje znanych i lubianych przez uczniów serii jak również pozycje kompletnie nowe, nie zabrakło również komiksowych serii o Tytusie oraz Kajku i Kokoszu. Każdy czytelnik naszej małej biblioteki może znaleźć coś dla siebie gdyż nowozakupione pozycje to zarówno literatura dla najmłodszych jak i dla młodzieży.

"Zrób sobie prezent - wypożycz książkę na święta" - akcja biblioteczna propagująca czytelnictwo zorganizowana przed przerwą bożonarodzeniową w 2017 r.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, przed przerwą świąteczną w bibliotece przeprowadzono akcję propagującą czytelnictwo – „Zrób sobie prezent – wypożycz książkę na święta”. Panie bibliotekarki proponowały czytelnikom pozycje o tematyce bożonarodzeniowej, jak również liczne nowości wydawnicze, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2017 r.

Jak co roku pod koniec listopada do naszej szkolnej biblioteki zawitały pluszowe misie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia upamiętnia wydarzenia, które miały miejsce w 1902 roku podczas nieudanego polowania. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt odmówił zastrzelenia niedźwiadka. Całą sprawę opisała prasa opatrując artykuł grafiką przedstawiającą prezydenta i małego niedźwiadka. Rysunek spodobał się pewnemu wytwórcy zabawek, który rozpoczął produkcję pluszowych misiów.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do biblioteki przybyli najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności wraz ze swoimi pluszakami. Pani Marta Osadzińska oprowadziła zebranych po naszej malutkiej bibliotece i przeprowadziła arcytrudny test ze znajomości bajkowych i prawdziwych misiów. Dzieciaki zapoznały się z ofertą biblioteki. Wśród proponowanych książeczek dla najmłodszych nie mogło zabraknąć „misiowej” literatury. Na zakończenie goście otrzymali zakładki do książek z wizerunkami misiów, oczywiście J

Promocja książek Terrego Pratchetta w 2017 r.

Miesiąc październik w naszej małej bibliotece szkolnej został poświęcony promowaniu twórczości niedawno zmarłego Terrego Pratchetta (Żył w latach 1948 – 2015). Popularny pisarz amerykański, twórca Świata Dysku słynął z ogromnego poczucia humoru i nieprzeciętnej inteligencji. Nasza biblioteka ma w swoich zbiorach zaledwie kilka jego powieści z cyklu „Świat Dysku”, ale ciągle poszerzamy naszą ofertę lektur i właśnie w tym roku zakupiliśmy kolejne egzemplarze powieści tego bardzo poczytnego powieściopisarza.

Lapbooki inspirowane powieścią "Hobbit, czyli tam i z powrotem" w bibliotece szkolnej w 2017 r.

9 października po uprzednich przygotowaniach i omówieniu formy projektu wraz z klasą szóstą zrealizowano projekt wiążący się z edukacją czytelniczą. Po opracowaniu lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" uczniowie  podzieleni na pięć grup wykonali lapbooki. Ta atrakcyjna forma pracy pozwala poszerzyć wiedzę na temat przeczytanej lektury, rozwija kreatywność i pozwala na podzielenie się z innymi własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi przeczytanego tekstu. Gotowe lapbooki zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Ich przeglądanie okazało się ciekawe nawet dla starszej młodzieży odwiedzającej bibliotekę.

Jesteś tutaj: Home Biblioteka szkolna