Lekcja biblioteczna dla pierwszaków w 2022 r.

Dnia 1 grudnia do biblioteki zawitali po raz pierwszy uczniowie klasy I SP wraz ze swą wychowawczynią, panią Renatką. Młodzi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami panującymi w szkolnej bibliotece. Jednak aby móc dokonać pierwszych wypożyczeń pierwszaki musiały złożyć uroczystą przysięgę:

My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.

wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!

Niektórzy wypożyczyli swoją pierwszą szkolną lekturę - "Jak Wojtek został strażakiem" a pozostali wybrane książeczki dla początkujących "pożeraczy książek". Dodatkowo uczniowie i wychowawczyni otrzymali miły podarunek w postaci zakładki do książek - krokodyla wydrukowanego na naszej szkolnej drukarce 3D 😁 oraz biblioteczny kalendarz adwentowy.

Od dziś pierwszaki będą mogli nawiedzać gościnne progi biblioteki kiedy tylko zechcą.

Marta Osadzińska