Wypożycz książkę na ferie - ósmoklasistki polecają warte przeczytania książki.

Ferie zimowe to czas odpoczynku, relaksu, białego szaleństwa i długich wieczorów stworzonych wręcz do czytania książek. Korzystając z tej okazji uczennice klasy VIII wybrały kilka książek dostępnych w naszej bibliotece i wartych przeczytania.

Baśniobór (seria)

Biblioteka: szkolna

Serię rozpoczyna tom, w którym poznajemy Kendrę i Setha, rodzeństwo mające spędzić wakacje u dziadka. Nie są to ich wymarzone wakacje, gdyż dziadek to despota, wciąż czegoś zakazuje, co nie podoba się wnukom. Staruszek okazuje się być strażnikiem magicznej krainy - Baśniobór, która jest schronieniem dla czarodziejskich stworzeń. Mieszkają tam trolle, czarownice, chochliki i wróżki. Dzieci łamią zakaz zbliżania się do lasu i uwalniają złe moce, z którymi teraz przyjdzie im walczyć. Bohaterom przyjdzie sprostać licznym trudnościom. Będą musieli pokonać Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, uwolnić się od klątwy, a także uratować cały świat. Autor stworzył niezwykły świat magii i fantazji przeplatający się ze światem rzeczywistym.

baśniobór

Smocza straż (seria)

Biblioteka: szkolna

Akcja powieści rozgrywa się zaraz po wydarzeniach, które miały miejsce w serii "Baśniobór". Wszystko, co złe zostało wówczas pokonane, a na świecie zapanował pokój. Niestety, jak to w życiu bywa, nic nie trwa wiecznie. Bunt od jakiegoś czasu wisi w powietrzu. Smoki, zamknięte w azylach, burzą się przeciw swojemu zniewoleniu - pragną pełnej swobody, a co więcej władzy nad ludźmi. Jeśli cokolwiek może odmienić jeszcze losy świata to właśnie doskonała współpraca Kendry i Setha. Czy rodzeństwu uda się ponownie zaprowadzić ład, którego wszyscy tak bardzo potrzebują?

Morderstwo w orient expresie

Dla klas: 7-8

Biblioteka: szkolna

Poirot planuje podróż powrotną po zakończeniu śledztwa na wschodnim kontynencie, jednak słynny pociąg, którym miał wracać jest oblężony, a wszystkie przedziały zarezerwowane. Dzięki znajomości słynnego inspektora z poważanym pracownikiem kolei udaje się znaleźć jedno miejsce. Jak się okazuje Poirot ląduje w przedziale z przeróżnymi osobowościami, a w dodatku narzuca mu się gburowaty jegomość, który w dość mało wyrafinowany sposób prosi o pomoc. Po pewnym czasie w Orient Expressie zostają znalezione zasztyletowane zwłoki. “Morderstwo w Orient Expressie” to kolejna znakomita powieść kultowej Agathy Christie.

orient

Most do Terabithii

Biblioteka: szkolna

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni… Na podstawie "Mostu do Terabithii" powstał film, zrealizowany przez producentów "Opowieści z Narnii", do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści "Władcy Pierścieni". Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!

most

Wszyscy Ci, którzy znają już powyższe pozycje mogą zapoznać się z dalszymi "polecajkami" ósmoklasistek dostępnymi na ściennej gazetce koło wejścia do biblioteki szkolnej. Znajdziecie tam kolejne warte poznania książki dostępne w bibliotece publicznej w Witowie. Miłego czytania podczas ferii 😉

polecajki