Gminny Konkurs Ekologiczny w 2024 r.

Dnia 16 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kościelisku odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności i chęci działania na rzecz środowiska, rozbudzenie „sumienia ekologicznego”, a w szczególności podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w aspekcie ochrony powietrza, selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu, a także uświadomienie dzieciom i młodzieży nieprawidłowych nawyków i negatywnych zachowań w codziennym życiu, które szkodzą środowisku, a jednocześnie których można łatwo uniknąć przez edukację ekologiczną. Uczniowie rywalizowali w zespołach trzyosobowych, podzielonych według kategorii wiekowej:

• 1 zespół – klasa IV tworzyli: Krzysztof Jasionek, Aleksandra Jamrych i Gabriela Kalisz
  • 2 zespół – klasy V i VI tworzyli: Annna Szczechowicz, Maja Bobak i Nikola Krupa
  • 3 zespół – klasy VII i VIII tworzyli: Jan Krupa, Tomasz Krzeptowski - Sabała i Jędrzej Kułach.

Rywalizacja we wszystkich trzech grupach była niezwykle zacięta i wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze punkty. W kategorii najmłodszej zespół z naszej szkoły zwyciężył. Zespół drugi w swojej kategorii zajął trzecie miejsce, a zespół trzeci – drugie. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Po części konkursowej uczniowie uczestniczyli w zabawie ekologicznej oraz mogli podziwiać różne eksponaty biologiczne oraz preparaty mikroskopowe przygotowane przez nauczycieli ze szkoły w Kościelisku.

Bogdan Kania

img 0001 848x1200