Dzień Mamy i Taty w 2021 r.

10 czerwca gościliśmy w oddziale przedszkolnym Mamy. Uroczystość z okazji Dnia Matki została przeniesiona na termin czerwcowy z powodu pandemii.

Wszystkie dzieci przygotowały dla swoich Mam wiersze. Obejrzeliśmy też krótką inscenizację na temat odpowiedniego zachowania w lesie. Teatrzyk ekologiczny przypomniał zarówno dzieciom jak i dorosłym zasady poszanowania przyrody.

Małe pociechy wręczyły Mamom kolorowe serca wraz z życzeniami płynącymi z ich gorących serc.

Mogliśmy również przekonać się w zabawie „Odgadnij, kto to?” na ile dzieci znają swoje mamy i jak dobrze mamusie orientują się w marzeniach swoich córek i synów.

Hanna Zych - Piczura

Mama i tato to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla młodego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami.

Z tej to właśnie okazji 22 czerwca 2021 roku w klasie I odbyła się uroczysta akademia. Klasa stała się sceną, na której uczniowie w odświętnych strojach zaprezentowali bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęli krótkim powitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Nie zabrakło upominków własnoręcznie przygotowanych przez dzieci. Wszystkie mamusie otrzymały pachnące bukiety polnych kwiatków, a tatusiowie estetycznie wykonane laurki w kształcie koszuli z krawatem. Po prezentacji słowno - muzycznej było zadanie dla mam, polegające na odszukaniu na tablicy swojego portretu. Następnie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była radosna i niezwykle rodzinna.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

20210622_125120_1024x576

To rodzice za rękę przez szeroki ten świat
prowadzili nas.
Byli blisko by pomóc, dobrą radę nam dać
w niespokojny czas.
Za lata dzieciństwa, opiekę, co dnia
za trud wychowania, co mądrość nam da.
dziś Wasze dzieci pragną podziękować Wam”

23 czerwca 2021 roku uczniowie klasy II zorganizowali dla swoich rodziców „Uroczysty Dzień Mamy i Taty”. Dzień ten jest ważny dla każdego człowieka, również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy. Na początek rodzice obejrzeli pełną humoru inscenizację, obrazującą trudy rodzicielstwa. Następnie dziewczynki wykonały układ choreograficzny do piosenki „Kocia samba”. Nie zabrakło również „Sto lat”, życzeń, upominków oraz serdecznych ucisków. Goście nagrodzili występ dzieci gromkimi brawami. Zaraz po tym odbył się poczęstunek w miłej i rodzinnej atmosferze.

Teresa Nitka