Wizyta naszych uczniów w remizie OSP w Witowie.

Dnia 4 października 2023 roku na zaproszenie druhów OSP w Witowie uczniowie naszej szkoły udali się do remizy strażackiej. Podczas spotkania strażacy przedstawili specyfikę swojej pracy, zadania i obowiązki oraz predyspozycje jakie powinien posiadać kandydat na strażaka. Uczniowie mogli przyjrzeć się oprzyrządowaniu jakim dysponują strażacy podczas akcji ratowniczej. Druhowie zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przypomnieli normy prawidłowego zachowania się w czasie pożaru oraz numery alarmowe. Pod czujnym okiem strażaków uczniowie mogli spróbować swoich sił w celnym strącaniu pachołków przy użyciu węża strażackiego. Dużą atrakcją cieszyło się również oglądanie wozów strażackich z działającą sygnalizacją dźwiękową i świetlną. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Renata Górak

20231004 094716 1600x901