Dzień Ekologiczny w 2023 r.

W dniu 24 listopada 2023 roku klasy IV - VI wzięły udział w dwóch 45-minutowych spotkaniach obejmujących pokazy multimedialne i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Lasów Państwowych i Ekologów.

Warsztaty ekologiczne poprowadziła para geologów, która zapoznała młodzież z szeroko pojętą gospodarką odpadami na szlakach, problemem dokarmiania zwierząt i segregacją śmieci w gospodarstwach domowych. Wspominali o dzikich wysypiskach śmieci w pobliskich lasach i nad potokami górskimi.

Przedstawiciel Lasów Państwowych zachęcał dzieci do chłonięcia wszystkimi pięcioma zmysłami lasu podczas spacerów. Dzieci w trakcie trwania warsztatów miały możliwość rozpoznawania sadzonek drzew iglastych i poroży samców jeleniowatych.

Regina Mrowca - Kenar

20231124 084355 1600x739