XL Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

W sobotę, 12 grudnia 2015 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem odbył się LX Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Organizatorami konkursu byli: Związek Podhalan oddział Zakopane oraz TCKiS "Jutrzenka". W przeglądzie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Podhala. Uczestnicy oceniani byli w czterech grupach wiekowych i dwóch kategoriach: recytatorskiej i gawędziarskiej.
Reprezentujące naszą szkołę uczennice wywalczyły wysokie miejsca w kategorii - recytacja:

II grupa wiekowa (kl. IV - VI SP)

• I miejsce Julia Granat (kl. IV)
  • II miejsce Magdalena Palenica (kl. V)

III grupa wiekowa (kl. I - III gim.)

• I miejsce Sabryna Jasionek (kl. I gim.)

Dziewczynki zakwalifikowały się tym samym do finału Przeglądu, który odbędzie się 14 stycznia 2016 roku w Białym Dunajcu. Gratulujemy :)