IV Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.

W dniu 3 czerwca (piątek) 2016 roku uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią mieli okazję kibicować starszym kolegom z klas mundurowych reprezentującym 14 województw. Na płycie Placu Niepodległości w Zakopanem odbywał się IV Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Nasi uczniowie obejrzeli pierwsze dwie godziny przeglądu - złożenie meldunku o gotowości do uroczystości, podniesienie flagi państwowej RP na maszt, hymn państwowy, złożenie kwiatów pod pomnikiem, przywitanie gości i uczestników. Potem nastąpiła prezentacja programu obowiązkowego przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Uczniowie kolejnych szkół rywalizowali ze sobą w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej. Pokaz okazał się bardzo widowiskowy.