Ślubowanie uczniów kl. I SP w 2016 r.

27 października 2016 roku klasa pierwsza została przyjęta w poczet braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Witowie.

Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się od pierwszego dnia nauki w szkole. Dzieci zapoznały się ze swoimi prawami i obowiązkami. Poznały zasady panujące w naszej placówce. Starały się pilnie i systematycznie wypełniać powierzone zadania. Chętnie uczestniczyły w próbach do ślubowania, ucząc się tekstów wierszy i piosenek.

Wreszcie nadszedł upragniony dzień - 27 października. Uczniowie w strojach galowych (dziewczynki w różowych, a chłopcy w fioletowych biretach), stanęli przed panią dyrektor, nauczycielami i kolegami z klas 0, II i III SP.

W pierwszej części pierwszoklasiści zaprezentowali montaż słowno -  muzyczny. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

W drugiej części przystąpili do egzaminu przygotowanego przez uczniów klasy IV. Dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa w szkole i w drodze do domu.

W trzeciej części nastąpił akt ślubowania i pasowania na ucznia klasy I. Uczniowie otrzymali w prezencie  pamiątkowe dyplomy, rożki z cukierkami i książki. W dalszej części pani dyrektor złożyła życzenia pierwszakom i zaprosiła dzieci do wspólnego zdjęcia. Następnie uczniowie razem z rodzicami i wychowawczynią spotkali się w klasie, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Pierwszakom życzymy samych szóstek i piątek, wspaniałych kolegów i wytrwałości w dążeniu do celu!