Program profilaktyczny "Lawinowe ABC" w 2017 r.

Dnia 17 lutego 2017 roku klasy I i II gim. udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Rejewską i p. Martą Osadzińską na szkolenie organizowane przez TPN, zatytułowane „Lawinowe ABC”. Celem programu profilaktycznego było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w górach w okresie zagrożenia lawinowego. Zajęcia odbywały się w terenie pod przewodnictwem p. Małgorzaty Kot. Uczniowie udali się na krótką, górską wycieczkę na Kalatówki podczas której zdobywali cenne informacje i uzupełniali specjalnie do tego celu przygotowane testy. Na Kalatówkach, po krótkim odpoczynku w hotelu górskim, uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Zadaniem uczestników szkolenia było symulowane poszukiwanie ofiar w lawinisku. Podczas wykonywania zadania młodzież używała prawdziwych detektorów, sond i łopat.

Tydzień później, 24 lutego, w szkoleniu wzięła udział również klasa III gim. wraz z p. Andrzejem Boczoniem.