Dzień Mamy w 2017 r.

25 maja 2017 roku pierwszaki gościły w klasie swoje mamy z okazji ich święta. Na początek mamusie obejrzały przedstawienie pt. "Wiosna". Później był program słowno - muzyczny, w którym każde dziecko recytowało wierszyk. Po gromkich brawach nadszedł czas na upominki i życzenia. Po pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na słodki poczęstunek.

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

26 maja 2017 roku w oddziale „0” uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Dzieci przygotowały recytacje wierszy dedykowanych specjalnie dla swoich mam, wykonały samodzielnie kolorowe kwiaty i wręczyły je, składając mamom najlepsze życzenia. Mali uczniowie tańczyli i śpiewali, a także zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wcześniej przygotowano w domach kostiumy dla aktorów, aby łatwiej wcielili się w role warzyw. Po części artystycznej przyszedł czas na smaczny poczęstunek i zabawę. Mamy musiały znaleźć swoje portrety narysowane wcześniej przez pociechy - nie wszystkim się od razu udało. W zabawie „Czy znasz dobrze Mamę?” chodziło o udzielanie odpowiedzi na pytania. Najpierw odpowiadała Mama, a później dziecko. Zgodność była duża, co znaczy, że dzieci sporo wiedzą o swoich mamach. Chętnie bawiono się też w „Szukanie Mamy”. Za pomocą dotyku, z zawiązanymi oczami, dzieciaki rozpoznawały mamy.

Wszystkim Mamom od wszystkich dzieci, tych małych i tych dużych, składamy gorące życzenia radości i dumy ze swoich pociech.